Amatérky lepší profesionálek! Na LETAS daly cut Macková a Vítů

Gabriela Roberta Vítů a Patricie Macková

Opět se ukázalo, že český golf se zatím může opírat především o ženy. Tedy, v tomto případě ještě spíše o dívky. Na turnaji LETAS totiž po senzačních výsledcích ve druhém kole prošly cutem amatérky Patricie Macková a Gabriela Roberta Vítů. Profesionálky naopak končí.

Macková (na snímku vlevo) švýcarský turnaj VP Bank Ladies Open 2018 rozehrála skvěle už v pátek, kdy se s prvním kolem rozloučila neuvěřitelnou sérií pěti birdie v řadě a dohrála za 70 ran (-2).

V sobotu to v jejím podání bylo mnohem poklidnější. Na úvodních šesti jamkách zahrála tři berdíky a mohla být v naprostém klidu. Birdie na desítce se sice vykrátilo s bogey na dvanáctce, ale i tak z toho bylo ještě o ránu lepší kolo než v pátek a posun na celkových -5.

Macková si díky tomu polepšila o sedmadvacet míst na průběžnou dělenou 15. příčku a v neděli bude moci zaútočit na TOP 10.

Od elitní desítky je sice druhá česká amatérka v turnaji Gabriela Roberta Vítů vzdálena trochu více, po pokaženém prvním kole ale i tak musí po druhém kole za parádních 67 ran (-5) skákat radostí. O dvě rány se totiž protáhla do cutu a zahraje si i o víkendu.

Naději si Vítů vytvořila třemi birdie v řadě na jamkách 4, 5 a 6. Když pak přidala na dvanáctce dalšího berdíka, dostala se dokonce poprvé nad čáru cutu. Pod tu sice spadla po bogey na patnáctce, ale dvěma birdie v samotném závěru si přeci jen cestu do finálového kola proklestila (T37).

To se naopak nepovedlo ani jedné ze dvou českých profesionálek.

Šideri Váňová si pohoršila v sobotu o dvě rány a právě ty jí s celkovým výsledkem plus dva do cutu chyběly. Lucie Hinnerová pak po kolech za 73 a 78 ran skončila se skóre +7 na pomezí první a druhé stovky.

Ve vedení je s náskokem tří ran Belgičanka Chloe Leurquin (-10).

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení