Golfový skandál v USA. Rozhodčí lže, hájí se diskvalifikovaní

Skórkarta

Může se to zdát jako banální událost, ale řekněte to těm 12 golfistům, jejich rodičům a koučům. Nad tím, co se událo v tomto týdnu v Oregonu na jednom středoškolském golfovém turnaji, zůstává rozum stát. Především s ohledem na následnou dohru.

Nejprve se zdálo, že šlo o hloupou chybu. Čtyři flighty během turnaje na hřišti Quail Valley odpálily na začátku turnaje ze třináté jamky ze špatných odpališť. Důvod? Na začátku bylo všem řečeno, že mají hrát z modrých. Ty však byly na třináctce o 40 yardů dál než červené, ke kterým seděl údaj ze skórkarty - 172 ardů. Hráči tak hráli z červených a byli diskvalifikováni.

Týkalo se to jen 12 golfistů. Poté už si toho všiml hlavní rozhodčí a další flighty posílal na modrá odpaliště. Postižení hráči se ale ohradili, prý jednali na základě ujištění od rozhodčího přímo na místě.

"Naše dítě a i jedno z Grant Union to také slyšelo," prozradil pro zámořský Golf Digest Bart Valentine, sportovní ředitel ze Columbian Christian. Celá událost se týká hráčů ze tří škol, kromě zmíněných ještě z Rogue River.

Podle informací Golf Digestu měl být rozhodčí na třinácté jamce z řad dobrovolníků. Když ale měl následně předstoupit před hráče a jejich trenéry, celou situaci popřel.

Více zúčastněných lidí potvrdilo, že rozhodčí popřel, že by hráčům řekl, že mají hrát z červených odpališť. "Byl jsem na té schůzce, kde byl rozhodčí dotázán, zda poslal hráče na červená odpěliště. A on řekl že ne, že to nikdy neudělal," řekl Digestu hlavní kouč z Rogue River.

Na jeho slova navázal Bart Valentine: "Pokud ten rozhodčí věděl, že se má hrát z modrých odpališť, proč sledoval čtyři flighty, jak hrají z červených a nic neřekl? Nedává to smysl."

"Prostě lže. Tři děti z našeho flightu to slyšely, stejně tak trenér, který stál hned vedle a který to také potvrdil," nechal se slyšet jeden z hráčů Red River, který společně s ostatními diskvalifikovanými šel následně místo golfu na společnou zmrzlinu. Alespoň nějaká náplast.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení