Drama na Kácově ovládl skvělým závěrem Cafourek před Mrůzkem

Jan Cafourek

Vítězem druhého turnaje letošní Moneta Czech PGA Tour v Kácově se stal Jan Cafourek. Druhé kolo zahrál stejně jako první za 70 ran a s celkovým skóre -4 o jedinou ránu porazil Filipa Mrůzka, vítěze prvního turnaje domácí profitúry ze Slavkova.

Cafourek se stal zároveň i českým profesionálním šampionem na rány pro rok 2018, neboť podnik na Kácově vypsala česká PGA jako své oficiální mistrovství. Třetí místo obsadili Sebastijan Ajster a Petr Nič.

Czech PGA Strokeplay Championship bylo dramatické až do poslední jamky. Až na ní Cafourek rozhodl, že bude tentokrát úspěšnější než jeho kolega z Relmostu.

Cafourek na Mrůzka ztrácel čtyři jamky před koncem dvě rány. A to Mrůzek ještě na desítce zahrál double bogey. Přesto svůj náskok neudržel. Cafourkův závěr byl impozantní, když na posledních čtyřech jamkách zahrál tři berdíky, z toho dva na posledních dvou jamkách.

Ještě na poslední jamce byli oba hráči vyrovnaní se skóre -3. Na osmnáctce však skóroval jen Cafourek, zatímco Mrůzek zapsal par, čímž přišel o možnost bojovat o druhé vítězství ze dvou turnajů aspoň v play off.

Ajster a Nič na vítězného Cafourka ztratili dvě rány, na Mrůzka jednu. Nič šel s Cafourkem a Mrůzkem v posledním flightu a do finále vstupoval z čela learedboardu, ale druhé kolo mu nevyšlo. Zahrál v něm 74 ran. O vítězství ho připravila bogey na jamkách 13 a 14.

Šampionkou Czech PGA na rány se v Panorama Golf Resortu stala Kateřina Krásová, která na druhé jamce play off zdolala Evu Koželuhovou. Třetí skončila Denisa Sobotková.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení