Player se opřel do McIlroye: Svých slov ohledně Ria bude litovat

Gary Player

Často je spíše jeho mediálním advokátem. A také velkým fanouškem. Legendární Gary Player má pro Roryho McIlroye slabost, svým posledním prohlášením na téma golf a olympijské hry však McIlroy Playera zklamal. Svých slov prý bude litovat.

Player s v poslední době často McIlroye zastával především s ohledem na jeho maximální fyzickou přípravu. Ta se mnohým zdá přehnaná, ale Player pro ni má pochopení. Vždyť i on sám stále ve svých 80 letech pilně cvičí.

V postoji k olympijským hrám s ním však nesouhlasí.

McIlroy před British Open v hodně otevřeném rozhovoru s novináři prohlásil, že golf hraje kvůli tomu, aby vyhrával velké turnaje, nikoliv aby mu pomáhal růst. Z olympiády pak bude sledovat pouze přenosy sportů, které mají smysl. Golf mezi nimi podle něho ve spojení s olympiádou není.

"Mám Roryho McIlroye rád, myslím, že je to velmi milý muž a nechci být jeho nepřítelem, ale myslím si, že až bude starší, bude svého prohlášení litovat," řekl Player v rozhovoru pro gulfnews.com.

V souvislosti s tím se pozastavil, jako mnozí další, nad podle všeho zástupný problém s virem zika.

"Když hráči říkají, že je to nezajímá a ani se nebudu dívat, pak zika skutečně není důvod, proč nejedou, nebo ne? Já jsem přitom poctěn tím, že budu moci jít s jihoafrickou vlajkou jako kapitán našeho golfového týmu. Fakt, že budu v dějišti olympiády, beru jako životní úspěch," nechal se slyšet Player.

Není to však pouze McIlroy, kdo 80letého Jihoafričana nepotěšil: "Jsem velmi zklamán a žasnu nad tím, jak velké množství hráčů se odhlásilo s ohledem na to, kolik lidí tvrdě pracovalo na tom, aby se golf vrátil zpět na olympijské hry, které mohou naší hře přinést spoustu dobrého."

Kde podle Playera hledat hlavní důvod? V penězích.

"Profesionální golf je nyní velmi rozmazlený. Hráči vydělávají spoustu peněz a neuvědomují si, že to vše jde s naší hrou. Začínám si myslet, že je v našem sportu až příliš mnoho peněz," přiznává Player.

A následně udělil dnešním hráčům lehký pohlavek: "Hrál jsem golf po celém světě 63 let, když zde byla žlutá zimnice nebo malárie. Dva roky mě chtěli zabít kvůli apartheidu v Jižní Africe. Hrál jsem ve válečných zónách, a pak vidím lidi, kteří nepřijedou kvůli zice. V Americe je ročně zabito přes 70 000 lidí zbraněmi nebo auty, což je mnohem nebezpečnější, než zika."

"Neslyšel jsem ani o jednom greenkeeperovi, který žije a pracuje na hřišti v Riu každý den, že by dostal ziku. Šance, že ji chytnete, je jedna ku 500 000," dodal naštvaný Player.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení