Green na 18. jamce US Open? Doslova golfové peklo (VIDEO)

US Open

Jestli už se také nemůžete dočkat toho, jak budete sledovat v tomto týdnu nejlepší golfisty světa při jejich golfovém utrpení v Shinnecock Hills, tohle bude místo, které si zamilujete. Green osmnácté jamky v tréninkových kolech zaskočil řadu hráčů. Máme se na co těšit.

O tom, že fairwaye budou široké zhruba 40 yardů a v heavy roughu bude těžké najít míč, natož ho vyhrát ven, už jsme psali. Teď se pojďme podívat na zoubek greenům, které budou podle všeho hodně kousat.

Greeny na US Open jsou tradičně hodně tvrdé. Udržet na nich míček při delších ranách železy, nedej bože z roughu, je pro hráče velmi obtížné. Na osmnáctce to ale bude doslova pekelný oříšek.

Hráči během tréninkových kol zkoušeli, jak na něm vůbec udržet míček. A dávali si i hodně cvičných ran z místa na fairwayi před greenem, kam budou míčky dost možná velmi často stékat. No, přesvědčte se sami.

Pravdou je, že ne všechny greeny jsou takoví zabijáci, jako osmnáctka, ale o moc lehčí to na nich nebude. Organizátoři druhého majoru roku navíc kolem řady z nich vysekali trávu tak, že nebude problém, aby míček po opuštění greenu ujel třeba i dalších patnáct metrů.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení