Dva hattricky v jednom! Watson opět vyhrál Travelers

celá fotogalerie (15) » Bubba Watson

Potřetí vyhrál Bubba Watson v této sezoně PGA Tour, potřetí v kariéře pak ovládl Travelers Championship. Ve finálovém kole vymazal ztrátu šesti ran na dosavadního lídra Paula Ceseyho a sám vyhrál o tři rány.

Ano, nebyla to zásluha pouze skvělého kola Watsona, ale také finálového kolapsu Caseyho. Ten sice zahrál birdie hned na své první jamce, ale poté už jen ztrácel, když zahrál tři bogey, a s kolem za plus dva dal šanci svým pronásledovatelům. Využil ji levoruký ranař Bubba Watson.

Ten vyhrál v TPC River Highlands už v letech 2010, kdy si zde připsal svůj první titul na PGA Tour v kariéře, a 2015. "Na některých hřištích si prostě věříte. A co se týče mě, tak já to na tomto hřišti miluji," přiznal Watson po dohrání svého druhého kola, kterým se dostal do hry o vítězství.

V nedělním finálovém kole pak zopakoval páteční výsledek 63 ran a posunul se na celkové skóre -17. Znamenalo to jediné - vítězství o tři rány před čtveřicí Stewart Cink, Beau Hossler, J.B. Holmes a Paul Casey.

To nejlepší z finálového kola Bubby Watsona

Watson byl na závěr turnaje takřka bezchybný. Jedinou ztrátu si připsal kvůli bogey na osmičce, vedle toho ale zahrál osm birdie. Pět z nich přišlo na druhé devítce, která rozhodla o jeho 12. triumfu na okruhu.

Za těch osm let, během kterých si je všechny včetně dvou triumfů na Masters připsal, se Watson hodně změnil. A sám si to dobře uvědomuje.

"V našem týmu vtipkujeme, že já jsem se změnil více než kdokoliv jiný na světě od doby, kdy jsem přišel na Tour. Však víte, je to o dospívání. Všichni děláme chyby. Hrál jsem trojputty, kazil jsem chipy. Dělal jsem spoustu špatných věcí na hřišti i mimo něj, za které se musím omlouvat," ví moc dobře populární Bubba.

Co ho změnilo? "Mám teď dvě děti, které se na mě dívají. Uvidí některé věci, někdy to najdou na YouTube. Jednou uvidí stará videa a uslyší některé věci. ... Je to pro mě ponaučení, které mi zároveň pomáhá. Pomáhá mi to růst. Dospívám díky tomu jako osobnost i jako muž."

Fotky Bubby Watsona z finálového kola zde

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih finálového kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení