Bubba se cítí jako doma, útočí na letošní čtvrtý titul

Bubba Watson

Po úvodním kole mluvil o otřesném skóre, i když zahrál pod par. A stoprocentně spokojený nebyl ani po dalších dvou rundách, přesto bude Bubba Watson v neděli bojovat v Greenbrieru o titul. Jeho už případný čtvrtý v této sezoně PGA Tour.

Watson je v pro něho skvělé pozici, dalo by se říci, že se cítí jako doma. A je jedno, jestli zrovna mluvíme o hřišti, kde se v tomto týdnu hraje turnaj A Military Tribute at The Greenbrier, nebo o umístění v leaderboardu před finálovým kolem.

Populární levoruký ranař má totiž v Greenbrieru své letní sídlo, a tak turnaj považuje prakticky za svůj domácí. A pozice těsně za vedoucími hráči, tentokrát o tři rány, mu před nedělním finále také maximálně vyhovuje. Vyhrál z ní sedm ze svých jedenácti titulů ve hře na rány na PGA Tour. Od roku 2010 nikdo neuspěl tímto způsobem vícekrát.

"Poslední dvě kola mě posunula vzhůru. Teď potřebuji trochu pomoc od ostatních kluků nebo musím zítra nastřílet opravdu nízké skóre," zhodnotil Watson svou situaci po dohrání třetího kola.

Naposledy takto přemýšlel před dvěma týdny na Travelers Championship, kde v neděli vymazal ztrátu šesti ran. Pomohl mu k tomu jak jeho skvělý výsledek (63 ran), tak zaváhání jasného lídra Paula Caseyho (+2).

Nyní má čistě papírově před sebou lehčí kořist. O vedení se na hřišti Old White TPC zatím dělí se skóre -14 Harold Varner III a Kelly Kraft, kteří na svůj první titul stále čekají. O ránu zpět jsou třetí Kevin Na a Xander Schauffele, pátý Sam Saunders je na mínus dvanácti.

A pak už přichází řada na hráče na děleném šestém místě, mezi kterými je s dosavadními jedenácti ranami pod par také Bubba.

To nejlepší z kola Bubby Watsona

Jeho myšlenky s ohledem na neděli jsou jasné: "Jsem sportovec a chci vyhrávat. To je první věc. Potom jsou zde všichni ostatní hráči, kteří mě chtějí porazit, takže i já se pokusím porazit je. Další trofej by byla fajn."

"Navíc zde mám dům, jsem členem klubu a Greenbrier mi hodně dává, ať už jde o fanoušky nebo cokoliv jiného, takže by bylo příjemné zvítězit. Říkám o sobě, že jsem místní kluk. Bylo by dobré, kdyby tady trofej zůstala," dodává letošní vítěz Travelers, Genesis Open a WGC jamkovky.

Sám moc dobře ví, co pro svůj případný nedělní úspěch musí udělat - zlepšit se na greenech. Zatímco ve hře z týčka a v poli patří na turnaji k nejlepším, s putterem v ruce to tak slavné není.

"Stále se necítím dobře. Myslím, že dnes jsem nechal minimálně dva putty z patnácti stop těsně krátké. Možná tři. I když jsem zahrál hodně birdie, kdyby se (míčky) několikrát ještě jednou otočily, bylo by jich ještě více," lituje Watson některých promarněných příležitostí.

V neděli už se jich musí vyvarovat, pokud chce být opět nejlepší.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih 3. kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení