Naprostá dominance! Kim vyhrál rekordním skóre a jede na The Open

Michael Kim

Golfová dramata se o uplynulém víkendu na největších světových scénách nekonala. Na European Tour vyhrál jasně Brandon Stone díky ataku magické 59, na PGA Tour pak nedal vůbec nikomu šanci Michael Kim. Na John Deere Classic vyhrál o osm ran a jeden na The Open.

Kim si šel pro vítězství od úvodního kola. Po výsledcích 63, 64, 64 a 66 se jeho vítězné skóre zastavilo na čísle -27. Tak hluboko pod par se v TPC Deere Run během turnaje PGA Tour ještě nikdo nedostal.

Triumf o osm ran je pak vyrovnáním největšího rozdílu mezi prvním a druhým hráčem v této sezoně. Kim to všechno dokázal i přesto, že před finálovým kolem nemohl pořádně usnout. Dá se to pochopit.

"Představoval jsem si milion scénářů, jak by tento den mohl dopadnout," přiznal už s trofejí v ruce novinářům. Byl to tak nakonec jeden z těch vítězných scénářů, navíc ten v suchém triku.

Kim totiž prožil snový start do finálové rundy, když zahrál birdie na všech třech úvodních jamkách. Bylo prakticky rozhodnuto. Američan navíc v neděli ani jednou nezachyboval, a ještě přidal další dvě birdie.

V poklidu si tak došel pro své první vítězství na PGA Tour v kariéře, které mu změní život. Nejen že si pojistil kartu na další sezony, ale navíc se může těšit na spoustu turnajů, na které by se jinak nedostal.

Prvním bude The Open už v tomto týdnu ve skotském Carnoustie.

Tam odletěl s ostatními hráči speciálním charterem, do kterého společně s ním nastoupili jeho starší bratr Richard a rodiče Yun a Sun. Ti dorazili v neděli na finálové kolo ze San Diega a Michaela překvapili až na závěrečném greenu, když se jejich tváře objevily na obrazovce. 

"Objevil se mu na tváři velký úsměv. Bylo to dobré," zhodnotil dojemnou situaci Richard, který může být na mladšího brášku náležitě pyšný.

Na děleném druhém místě skončili se skóre -19 Joel Dahmen, San Ryder, Bronson Burgoon a Francesco Molinari. Ten tak potvrzuje skvělou formu, když navázal na dva týdny staré vítězství na Quicken Loans National.

A opět se tak přiblížil snu, podívat se poprvé na TOUR Championship do Atlanty. V pořadí FedEx Cupu si polepšil ze 43. na 27. pozici. "Nemohl jsem snad ani snít o tom, že bych to zvládl lépe," usmívá se 35letý Ital.

"Jsem nyní před létem i play- off v mnohem lepší pozici. Potřebuji v tom ale pokračovat. Samozřejmě, že bych se hrozně rád podíval na TOUR Championship. V loňském roce mi to myslím uteklo o ránu, takže letos udělám vše pro to, abych se do Atlanty dostal," vzkazuje Molinari.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih finálového kola

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení