Brixi zazářil na The Junior Open v St. Andrews čtvrtým místem

Gordan Brixi

Gordan Brixi dosáhl vynikajícího úspěchu na The Junior Open v St. Andrews. Na Eden Course skončil po třech kolech na čtvrtém místě. Ve středečním finále si navíc připsal dílčí úspěch, když zahrál fantastických 64 ran (-6), nejlepší kolo celého turnaje.

Český junior tak dosáhl nejlepšího českého výsledku na The Junior Open, které se hraje od roku 1994 a od roku 2000 spadá pod administrativu R&A. Ta na něj zve každé dva roky dva nejlepší hráče do 16 let ze všech zemí spadajících pod R&A na základě nominací národních federací.

Českou republiku letos kromě Brixiho reprezentovala Karolína Krásová, která obsadila dělenou 73. příčku.

Akce je úzce spojena s organizací The Open. Hraje se ve stejném týdnu vždy nedaleko od místa konání mužského majoru. Letos ji přišel slavnostně zahájit obhájce Jordan Spieth.

Brixiho parádní třetí kolo ho vyneslo na konečné čtvrté místo. Předchozí kola zahrál dvakrát za 72 ran. Ve finálovém kole pak předvedl skórovací jízdu a díky osmi birdie při dvou bogey se posunul až těsně pod stupně vítězů.

Na vítězného Jihoafričana Martina Vorstera, člena akademie Louise Oosthuizena, ztratil pouhé tři rány a nyní si může za odměnu jako divák vychutnávat The Open v Carnoustie.

Brixi se předvedl také před dvěma týdny na Prague Golf Challenge na Zbraslavi, kam byl nominován Českou golfovou federací. Sice neprošel cutem, ale zahrál tam parádní čisté druhé kolo se třemi berdíky za 69 ran.

Výsledky The Junior Open naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení