Jiménez vyhrál Senion Open. Watson se loučil se St. Andrews

Miguel Ángel Jiménez

Miguel Ángel Jiménez se stal v neděli prvním Španělem, který vyhrál Senior Open, když na historickém Old Course v St. Andrews o jednu ránu předčil obhájce Bernharda Langera. Legendární Tom Watson tu nejspíš odehrál poslední soutěžní kolo.

Jiménez následoval jinou španělskou legendu Seve Ballesterose, který vyhrál na stejném hřišti The Open v roce 1984. "Tohle je hřiště, kde chce vyhrávat každý, a také místo, kde Seve vyhrál své druhé Open. Vždycky bylo mou touhou tady zvítězit. Cítím, že jsem součástí historie," uvedl Jiménez po svém letošním druhém seniorském major triumfu.

Čtyřiapadesátiletý Španěl si v posledním kole vychutnal i zdejší typické nepříjemné, někdy až kruté povětrnostní podmínky, které zde provázely mnoho šampionů. A ačkoliv je ostříleným veteránem, na posledních jamkách se solidně rozklepal.

"Nehrál jsem na nich dobře. Netrefil jsem moc slušných ran, míjel jsem lehké putty. V této fázi jsem pocítil stres. Srdce mi bušilo opravdu silně," popisoval Jiménez, co na posledních jamkách prožíval.

Langer toho však nevyužil a nedosáhl tak na své čtvrté vítězství na této akci. Litovat může především trojputtu a bogey na třináctce, po kterém šel Španěl do vedení tří ran. To už bylo dostatečné, aby ho udržel, i když se smrklo na minimum.

"Miguel hrál čtyři dny úžasný golf a zasloužil si vyhrát. Nakonec jsem spokojený. Chvílemi bylo v těchto podmínkách dost těžké hrát," komentoval Němec své druhé místo.

Oba však mohli být rádi, že díky předchozím výsledkům v turnaji hráli Old Course až odpoledne, kdy jenom silně foukalo. V časnějších nedělních hodinách déšť a vítr přeměnily druhou devítku na peklo a jamky na ní nechtěně přenormovaly na pěti, šesti a sedmipary.

I hodně dlouzí hráči nebyli schopní trefovat dopoledne greeny v regulaci ani po dobrých drivech a druhých ranách dlouhými železy. Zatímco Jiménez a Langer se odpoledne na těch samých jamkách dostávali na green druhou ranou středními železy.

Jedním z těch, kteří na šílené podmínky doplatili, byl i legendární Tom Watson, který hrál v 68 letech své dost možný poslední soutěžní kolo v St. Andrews. Dokončil ho se 77 ranami na děleném 21. místě.

"Jako vždy mi tu byli fanoušci velmi nakloněni," uvedl pětinásobný vítěz The Open a trojnásobný vítěz Senior Open.

"Tady je jedinečné a patrně také nejunikátnější golfové prostředí na světě. Na poslední jamce přicházíte zpět do města mezi domy se zástupy lidí všude kolem. Neexistuje žádné takové další místo," dodal Watson.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení