Cafourek slaví! V Ropici udolal Kořínka v play off

Jan Cafourek

Druhý start druhé vítězství. Taková je bilance Jana Cafourka v jeho letošních startech na Moneta Czech PGA Tour. Po triumfu z Kácova na začátku června se raduje z výhry i na beskydské Ropici, kde v play off zdolal Aleše Kořínka.

Na rozdíl od Kořínka Cafourek nepatřil po prvním kole mezi trojici vedoucích hráčů, a tak musel v úterý dohánět ztrátu tří ran, které mu chyběly na čelo leaderboadru.

A zaútočil razantně, když ve druhém kole zahrál 67 ran, což bylo nejlepší kolo turnaje. Mohlo být ještě lepší a znamenat vítězství po 36 jamkách, ale Cafourek zahrál na osmnáctce bogey, kvůli kterému musel nakonec do play off.

Jedno bogey zahrál také na první devítce, ale kromě něj také čtyři birdie. Na druhé devítce pak přidal další tři. Na desítce, a pak dvě po sobě na šestnáctce a sedmnáctce, kterými se posunul do samostatného vedení.

Pak ale zapsal na závěr již zmíněné druhé bogey a musel tam v klubovně počkat, jaké skóre donesou soupeři v posledních dvou flightech.

Z boje o vítězství odpadli spolulídři po prvním kole Petr Nič a Aleš Procházka, kteří po prvním kole za 68 zahráli druhý den 74 a 73 ran. Cafourka se udržel jen Kořínek. Ten zahrál eagle na sedmičce a birdie na jedenáctce.

Pak již ale na posledních sedmi jamkách neskóroval, což ho stálo vítězství. Naopak zahrál své jediné bogey dne na šestnáctce, po kterém zapsal 70 ran. V play off Cafourkovi podlehl hned na první dodatečné jamce.

Play off uniklo o jedinou ránu třetímu Juraji Zvaríkovi z GC Tále. TOP 5 uzavírají v Ropici Jakub Pokorný a amatér Erik Palkovský.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení