McIlroy vynechá první kolo play off. Potřebuje se najít

Rory McIlroy

Ačkoliv měl Rory McIlroy původně na The Northern Trust startovat, nakonec úvodní podnik play off FedEx Cupu vynechá. Minulý týden po PGA Championship to teprve zvažoval, nyní své rozhodnutí potvrdil.

A tak již nebyl v pátek v oficiální startovní listině, kterou PGA Tour zveřejnila na svých stránkách. Devětadvacetiletý Ir prý musí zjistit, jak na tom je, než se v Bostonu vrátí.

"Potřebuji zhodnotit, kde jsem," uvedl McIlroy před odjezdem z Bellerive, kde se konal poslední major sezóny, na kterém skončil až na děleném 50. místě. "Myslím, že to nejlepší, co bych měl právě teď udělat, je vzít si několik dní volno a popřemýšlet, kudy bych se měl dál vydat," prohlásil.

"Nejlepší věcí by mohlo být vynechat první turnaj FedEx Cupu a pracovat na své hře, abych se, jak doufám, vrátil silnější na další turnaj v Bostonu," řekl McIlroy a následně také tak udělal.

První kolo FedEx Cupu vynechal už v roce 2015, když se i tehdy rozhodl, že do play off vstoupí o týden později v Bostonu. Letos tedy učinil totéž.

"První turnaj FedEx Cupu nebyl historicky můj nejlepší. Hrál jsem dobře v Bostonu a skvěle na dalších dvou," poznamenal předloňský vítěz.

"Je tu spousta prostoru pro zlepšení. Můj švih není takový, jak bych ho chtěl mít. Na začátku roku to bylo dobré. Měl jsem několik měsíců na to ho ještě vylepšit, ale spíše se to zhoršovalo, jak šla sezóna. Upadal jsem do některých starých špatných zvyků," popsal svůj problém.

Čtyřnásobný major šampion vyhrál sice letos v březnu Arnold Palmer Invitational, ale za poslední dva roky je to McIlroye jeho jediné vítězství. Měl sice šanci vyhrát i na jiných turnajích, ale vždy to pro něj mělo frustrující konec, jako třeba na letošním Masters, kde šel v posledním nedělním flightu, ale propadl se na dělené páté místo. Pět umístění v TOP 3 za sezónu je na hráče jeho kalibru málo.

"Velkým problémem je nekonzistence mého švihu. Je to něco, na čem potřebuji pracovat," uvedla světová sedmička ze Severního Irska.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení