Harrington necítil zklamání: Neprohrál jsem, Andrea vyhrál

celá fotogalerie (20) » Pádraig Harrington

Ještě v srpnu stihne Pádraig Harrington oslavit sedmačtyřicáté narozeniny. Na Czech Masters si k nim mohl nadělit předčasný dárek v podobě prvního vítězství od roku 2016. Nepovedlo se, ale trojnásobný major šampion se minimálně přesvědčil, že může stále hrát o trofeje.

Harrington ukázal, že na Albatross nepřijel jenom jako atrakce pro fanoušky, ale že má v sobě ještě stále hodně z dvojnásobného vítěze The Open z let 2007 a 2008 a šampiona PGA Championship z roku 2008.

Když však dorazil minulé úterý rovnou z letiště na tiskovou konferenci po přeletu z New Yorku do Prahy, hovořil spíš tak, že si na podobné turnaje už jezdí hlavně užívat.

"V této fázi kariéry je příjemné přijet si to užít na místo jako je toto více než cokoliv jiného. Je krásné přijet hrát do města jako je Praha. Je tu více věcí, které si tu můžu v týdnu užívat než jen golf," odpověděl Harrington na otázku, s jakými ambicemi přijel na Czech Masters.

Fotogalerie

Zobrazit všechny fotografie (20)

Jenže situace se pak pro něj vyvinula trochu jinak, než jen "turisticky". Hřiště, na kterém hrál poprvé, mu mimořádně sedlo, a tak šel po třech kolech do finále z děleného prvního místa. To se mu stalo poprvé po dlouhých 3304 dnech.

"Hřiště je skvělé, velmi zajímavé. Když zariskujete, dokáže vás odměnit. Není úplně jednoduché, je to o tom dokázat proměnit své šance," uvedl před posledním kolem, ve kterém svedl boj o vítězství s Italem Andreou Pavanem.

Ve finále tahal většinu kola za delší konec, ale byl to Pavan, který si drtivým finišem urval své první vítězství na European Tour. Harrington své šance neproměnil.

"Byl to dobrý souboj, o tom není pochyb. Nemám pocit, že bych prohrál, Andrea si to vyhrál. Jak jsme se blížili k cíli, hrál lépe a dal rozhodující putty. Měl jsem velmi slušnou šanci na vítězství, ale dnes to nebyl můj den. Je to škoda, ale většinu týdne jsem hrál dobře," řekl Harrington.

"Když chcete zahrát na jakémkoliv hřišti mínus dvacet, musíte dát dohromady několik dobrých kol, za to jsem šťastný. Andrea finišoval opravdu výborně, celý den hrál krásný golf, abych byl upřímný, a zahrál rozhodující birdie," uvedl Harrington, který se přesvědčil, že na turnajích nemusí žít z minulosti.

"Necítím, že bych měl problém soupeřit s mladšími. Můžu s nimi stále držet krok. Mám ve své hře spoustu dobrých věcí. I tento týden jsem se jich spoustu naučil tím, že jsem se dostal do hry o vítězství."

"Vím, na čem můžu pracovat. Jsem v dobré pozici. Když budu hrát tímto způsobem, věřím, že jsou přede mnou další turnaje, jako byl tento," dodal Harrington, kterému sice v neděli uteklo vítězství mezi prsty, ale vzal to s velkou grácií.

Fotogalerie Pádraiga Harringtona z exhibice zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení