Pavan po triumfu na Albatrossu: Oslavím to i s narozením dcery

Andrea Pavan

Když už si všichni mysleli, že je v neděli na Czech Masters rozhodnuto, vzepřel se Andrea Pavan očekávanému scénáři a rozesmutněl fanoušky Pádraiga Harringtona, kterých bylo upřímně řečeno na Albatrossu většina. Svému mnohem slavnějšímu soupeři vzal jeho první titul od roku 2016.

Zatímco Harringtonovi právě utekl jeho 16. titul na European Tour, Pavan vyhrál svůj první. Semlelo se to během posledních jamek turnaje tak rychle, že Ital těsně po dohrání nemohl uvěřit tomu, co právě dokázal.

Jak je vám jako novému členovi rodiny vítězů na European Tour?
Ještě mi nedochází, čeho jsem právě dosáhl. Věděl jsem, že to dnes bude těžké. Pádraig je zkušený a skvělý hráč. Dnes hrál krásně, jenže můj putt na šestnáctce byl neskutečný. Mohlo to dopadnout na obě strany, zvlášť když byl po většinu dne přede mnou, ale když jsem převzal vedení, zůstal jsem agresivní.

Byl jste na začátku kola nervózní?
Trochu ano, když jsem na jedničce nedal krátký putt, na dvojce zahrál bogey, ale pak si to sedlo. Věděl jsem, že jsem hrál poslední týdny dobře. V golfu nikdy nevíte, tak jsem nepřestával útočit a být agresivní. Zahrál jsem spoustu dobrých ran z týčka, pořád jsem byl ve hře a vytvářel si šance na birdie. Myslím, že jsem hrál lépe, než ve v sobotu, což mě těší.

Co se vám po tom dlouhém puttu z foregreenu, kterým jste převzal vedení, odehrávalo v hlavě? K životnímu vítězství chyběly dvě jamky.
Na sedmnáctce to bylo trochu emotivní. Snažil jsem se uklidnit a zůstat na zemi. Věděl jsem, jak dobrý Pádraig je, že může velmi snadno na posledních dvou jamkách zahrát birdie, což se i málem stalo. Snažil jsem se o to také.

Jak svůj triumf oslavíte?
Pojedu domů si na chvíli odpočinout. Ve středu se nám narodí holčička, naše druhé dítě. Termín už víme přesně. Moc se na to těším. Pak budeme s rodinou slavit obojí.

Co rozhodlo o vaší výhře?
Neudělal jsem žádné větší chyby. Věděl jsem, že musím zůstat agresivní, to byla moje mentalita.  Je to skvělé, že jsem dokázal zakončit turnaj tímto způsobem. Birdie na šestnáctce i sedmnáctce… Neskutečné.

Nejen na 16 a 17. Na druhé devítce jste zahrál pět berdíků. Viděl jste, že dostáváte Harringtona pod tlak?
Snažil jsem se hrát svou hru. Tento týden se zdálo, že mi všechno funguje. I můj driver, se kterým bojuji už léta. Na začátku roku v Austrálii jsem si nemohl vybrat ten správný. Povedlo se to až během sezóny a funguje to s ním mnohem lépe. Jestli ale bylo tento týden pro mě něco klíčové, bylo to puttování. Hlavně první tři kola. Dnes už tolik ne, ale dal jsem zase důležité putty, především ten na šestnáctce.

Už víte, jaké to je vyhrávat. Čerpal jste něco ze své dřívější vítězné mentality?
Vyhrál jsem čtyřikrát na Challenge Tour, ale už je to dlouho. Tady je to samozřejmě mnohem těžší. Dnes to pro mě bylo o tom hrát sám se sebou a přijmou cokoli, co přijde. Pak jsem ale minul krátký putt na jedničce a zatáhl drive do křoví na dvojce. Nebyl to ideální start, ale věděl jsem, že je ještě skoro celé kolo přede mnou a že se to může otočit. Ale abych byl upřímný, jak se blížil konec, nemyslel jsem si, že mám šanci vyhrát.

Kde vidíte sám sebe v budoucnu? Kým bude Andrea Pavan?
Snad pořád sám sebou. Budu nadále tvrdě pracovat, ale tenhle úspěch si užiju, protože bylo velmi těžké ho dosáhnout.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení