Od 1. ledna 2019 vstoupí v platnost nová Pravidla golfu

Golfový míček

Nová golfová pravidla byla zveřejněna. V platnost vstoupí od 1. ledna 2019. Změny, kterých je nakonec přes třicet, byly avizovány v březnu 2017 a R&A a USGA na ně obdržely přes 30 000 reakcí a zpětných vazeb, které byly brány v potaz.

Nová pravidla jsou považována za největší modernizaci hry za dlouhé generace. Jsou koncipována tak, aby byla konzistentnější, srozumitelnější, spravedlivější a snadněji pochopitelná.

Některé klíčové změny zahrnují nové způsoby dropování, úlev, zmírnění některých trestů, volnější pravidla na greenech a v bunkerech či pravidla povzbuzující lepší tempo hry.

"Od založení tohoto projektu bylo naším cílem udělat pravidla snadnější na pochopení a aplikaci pro všechny golfisty," uvedl Thomas Pagel z USGA.

"Stanovují nové standardy, jak pravidla píšeme a interpretujeme a jsou stěžejní pro jistotu zdravé budoucnosti golfu. Těšíme se na pokračování tohoto procesu v následujících letech," naznačil Pagel, že další změny v novém duchu pravidel budou přicházet.

Tak zvaná Hráčská edice Pravidel golfu zahrnuje více uživatelsky přívětivějších schémat a ilustrací, stejně jako přesnější jazyk při výkladu herních složitostí. Hráči budou mít také on line přístup k pravidlům pomocí aplikace do chytrých telefonu.

Mezi významné změny, které se nejvíce dotknou profesionálních soutěží, patří, že hráči budou moci opravit jakékoli poškození greenu včetně stop od spiků. Trestné rány se budou moci dropovat od výše kolen, nikoliv od ramenou. Vlajka se nebude muset odstraňovat z jamky před puttem na greenu nebo nebudou následovat tresty za nechtěný dvojitý kontakt s míčkem při úderu.

Kompletní seznam změn si můžete prostudovat zde.

Stejným směrem jako USGA jde i R&A, která tento týden rovněž zveřejnila svůj manuál, ve kterém zveřejnila své vize, hodnoty a směr pro budoucnost. Vedoucí organizace v golfu investuje do vývoje v následujících deseti letech 200 milionů liber.

Náš nový produkt dá dohromady všechno, co jsme v posledních třech letech udělali pro modernizaci golfu a posunutí našeho sportu vpřed,“ uvedl generální ředitel R&A Martin Slumbers.

"Naslouchali jsme naším partnerům, organizacím i jednotlivcům, kterým sloužíme, abychom pochopili, čeho máme jako zaštiťovatelé golfu dosáhnout a o co usilovat," sdělil Slumbers.

"Toto poselství nám jasně ukázalo, že musíme hrát v golfu globální roli a zároveň spolupracovat s našimi partnery a přidruženými mezinárodními organizacemi v péči o růst golfu, abychom zajistili, že bude prosperovat i za 50 let," prohlásil šéf R&A.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení