Lídr McIlroy chce porazit USA, nikoliv Woodse

Rory McIlroy

Ví, že bude jedním z lídrů evropského rydercupového týmu. Musí jím být. Rory McIlroy patří k tomu nejzkušenějšímu a také nejlepšímu, co má kapitán Thomas Bjorn v šatně. McIlroy se své role nezříká a varuje, že soustředit se pouze na Tigera Woodse by byla velká chyba.

Přestože se McIlroy na další Ryder Cup těší od posledního puttu v Hazeltine, kde před dvěma lety slavili své velké vítězství Američané, ještě více natěšený musí být od poslední neděle, kdy na vlastní kůži poznal, co Evropany v Le Golf National čeká.

V Atlantě šel totiž ve finálovém kole v závěrečném flightu s Tigerem Woodsem, který si povodil nejen jeho, ale i celý zbytek startovního pole. Vzduchem znělo mohutné skandování "USA, USA!" a dá se předpokládat, že i když se bude hrát ve Francii, američtí fanoušci o sobě dají vědět.

A stejně tak Tiger Woods, který prožívá báječnou návratovou sezonu.

"My se ale nedíváme na jednotlivce. My se pokusíme porazit americký tým. Bylo skvělé, co v neděli dokázal. Soustředit se však na jednoho hráče by bylo hloupé," říká jasně McIlroy. "Chceme porazit Ameriku, nikoliv pouze Tigera Woodse," dodává.

Přesto je jasné, že i nedělní McIlroyův kolaps ve finálovém kole TOUR Championship ho ještě více namotivoval k tomu, aby společně se svými parťáky uspěl v tomto týdnu v Paříži.

Nikdo přitom extra motivaci pro Ryder Cup nepotřebuje.

"Těším se na tuto akci od posledního dne v Hazeltine, i když jsme nebyli my, kdo kolem sebe stříkal šampaňské," přiznává rodák ze severoirského Holywoodu, který bude součástí evropského týmu už popáté.

I proto je pro Thomase Bjorna tak důležitý.

"Miluji být součástí tohoto celého procesu. Debaty, které jsme s Thomasem měli v posledních několika měsících, byly skvělé, a to samé platí pro to, jak se tým tvořil a každý do něho šel svou cestou," přiznává McIlroy, že s napětím sledoval tvorbu evropského týmu.

Rory McIlroy s manželkou Ericou na slavnostním galavečeru (foto: GettyImages)

"Cokoliv po mně budou kluci chtít, nebo jakoukoliv roli mi Thomas určí, tak prostě budu hrát. Je mi ale jasné, že budu jedním z lídrů," tuší McIlroy, který už získal celkem 11 bodů pro Evropu ze čtyř účastí.

Zároveň ale ví, že vše nebude pouze na něm: "Myslím, že máme v týmu spoustu skvělých hráčů, kteří odehráli hodně Ryder Cupů a přidají tak ruku k dílu, aby byli lídry a příkladem pro ostatní."

Rory McIlroy během tréninku roztleskal fanoušky

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení