Parádní show v londýnských docích vyhrál domácí miláček Beef

Andrew Beef Johnston

Andrew "Beef" Johnston potěšil domácí fanoušky a v nočních kulisách nasvíceného londýnského finančního centra Canary Wharf vyhrál exhibiční Hero Challenge. Spektakulární rozstřel byl součástí turnaje British Masters, který se tento týden koná ve Walton Heath jižně od Londýna.

Hostitel turnaje Justin Rose, obhájce vítězství Paul Dunne, další domácí oblíbenec Matt Wallace a dánští hrdinové Ryder Cupu Thorbjorn Olesen a Thomas Bjorn, to byli soupeři, se kterými se Beef musel v Londýně před tisícovkami diváků vypořádat.

Bývalé doky na Canary Wharf poskytly úžasnou kulisu s mrakodrapy, kde diváci lemovali nábřeží kolem vody, na které byl ukotvený ponton s dopadovou plochou v podobě velkého terče s jamkou uprostřed.

Jakmile soumrak přešel v tmu, vypukla velká show, ve které po napínavém boji zvítězil Beef a stal se už šestým Hero Challenge šampionem.

"Dokázat něco takového před vlastními fanoušky je vždycky potěšující. Dostává se mi skvělé podpory kdekoliv jsem, ale Londýn je zvláštní místo, protože je to můj domov," povídal Johnston po svém vítězství.

Hráči byli rozděleni do dvou skupin. Každý měl k dispozici 6 míčků na to, aby nastřílel co nejvíce bodů. Nejlepší dva z každé skupiny postoupili do semifinále. Už od cvičných ran byl každý Beefův švih odměněn bouřlivým ohlasem. A bylo jedno, že hned ten první skončil ve vodě.

"Nejdřív mi to připadalo jako docela příjemná vzdálenost, ale bylo těžké míček udržet na plošině. Cokoliv nalevo sjelo do vody a jen trochu delší rána se do ní také odrazila. Chtělo to trpělivost," líčil Beef, který v semifinále porazil Olesena a ve finále Dunna.

Alexander Levy, Lee Westwood, Patrick Reed, Li Haotong a Matt Kuchar je pětice dosavadních vítězů, ke kterým se letos přidal Johnston. V souvislosti s tím si do něj rýpnul krajan a kamarád Wallace, který mu připomněl, že žádný z vítězů pak nevyhrál samotné British Masters.

"Byl to skvělý způsob, jak začít turnajový týden," uvedl letošní hostitel Rose, který se může po turnaji vrátit na post světové jedničky, pokud skončí do druhého místa. "Vládla tu vynikající atmosféra, bylo skvělé vidět tu tolik lidí, ze kterých byla stále cítit vítězná energie z Ryder Cupu," dodal.

Energie z Ryder Cupu bude silně probíjet i ve Walton Heath Golf Clubu. Organizátoři turnaje si totiž nenechali ujít příležitost dát do jednoho fligtu pro první dvě kola Francesca Molinariho a Tommyho Fleetwooda. Doplní je další spoluhráč z Ryder Cupu Olesen.

Ital s Američanem vytvořili předminulý týden v Ryder Cupu nezapomenutelnou dvojici, když společně vyhráli všechny čtyři štyřhry. Od té doby se jim přezdívá Moliwood. Velcí přátelé se tak po krátké době opět sejdou spolu, tentokrát ale jako soupeři tváří v tvář.

První dva dny spolu půjdou po hřišti i evropský kapitán vítězného týmu Bjorn se dvěma svými asistenty Lee Westwoodem a Padraigem Harringtonem. 

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení