Brutální British Masters ovládl Pepperell, pět hodin dřel

Eddie Pepperell

Letošní British Masters bylo pod hostitelem Justinem Rosem v Walton Heath Golf Clubu skutečnou golfovou zkouškou. Jako vítěz z ní vzešel Eddie Pepperell, který za sebou ve finálovém kole nechal všechny soupeře a získal svůj druhý letošní titul na European Tour.

Pepperell si tak velmi rychle spravil chuť poté, co ho Thomas Bjorn stejně jako ostatní mladíky opomenul při udílení divokých karet pro letošní Ryder Cup. Sedmadvacetiletý Angličan se přitom díky vítězství v na prestižním domácím turnaji posune už do čtvrté desítky světového pořadí.

Na akci, kterou letos pořádal Justin Rose, vedl od prvního kola, ve kterém zahrál báječné eso. Do finálového kola šel se skóre -9 s náskokem tří ran, ze kterého v neděli ztratil pouze ránu.

V těžkých podmínkách došel rodák z Oxfordu v paru, což stačilo. Přiblížil se mu pouze Švéd Alexander Bjork, který se dostal o ránu pod par a posunul se na mínus sedm. Na poslední jamce přitom ještě měl šanci Angličana dohnat, místo birdie ale zahrál po špatném drivu bogey.

A Pepperell mohl začít slavit.

"Je to nádherné. Jak jsem řekl včera, nevěděl jsem, jaké to je vést na této akci (před finálovým kolem), teď jsem si však vyhrál a je to výjimečný pocit," přiznal Pepperell.

Ten po únorovém triumfu v Kataru tentokrát vyhrál v domácím prostředí: "Diváci byli skvělí. Měl jsem skvělou domácí podporu na krásném hřišti, na kterém jsem toho odehrál hodně jako junior i amatér. I proto vyhrát tuto akci je pro mě tak speciální."

"V těch podmínkách to byl těžký den. Od začátku jsem nešvihal dobře a bylo těžké švih najít. Byla to čtyř nebo pětihodinová dřina. Ukázalo se, jak důležité je si vytvořit náskok, když vám vše vychází," dodal Pepperell.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení