Váňová půjde za americkým snem. Bude hrát Symetra Tour

Šideri Váňová

Šideri Váňová se jen těsně o dvě rány neprobojovala do závěrečné Q-Series LPGA. Je zklamaná, na druhou stranu získala možnost startovat příští rok na Symetra Tour, kterou se rozhodla využít.

Váňová v druhé fázi Q-school na LPGA v Plantation Golf and Country Clubu bojovala, nakonec ji ale po čtyřech kolech chyběly pouhé dvě rány, aby se probojovala do závěrečné Q-Series, kde se utká 108 hráček včetně Kláry Spilkové o 45 karet na LPGA.

"Na jednu stranu, mě to moc mrzí, protože jsem pro tohle hodně tvrdě makala. Na stranu druhou, jsem si uhrála status na Symetra Tour 2019, takže můj americký sen, se vlastně stal realitou," napsala v sobotu ráno na svůj oficiální profil na Facebooku.

Tím Váňová řekla jasně, kde bude příští rok hrát. Při nedostatku turnajů na skomírající Ladies European Tour půjde jako řada jiných Evropanek, které mají tu možnost, cestou americké nižší profesionální soutěže, kde se hraje o 10 karet na LPGA.

"Znamená to pro mě hrozně moc, protože se mi otočí život. Budu mít relativně hodně startů na Symetra Tour a tím pádem mě čeká větší část roku v USA," napsala Váňová.

Váňová zaznamenala za poslední rok úctyhodný kariérní posun. Teprve loni si na konci roku v Q-school uhrála si kartu na Ladies European Tour. Letos nechybělo mnoho a měla velkou šanci vybojovat si LPGA.

"Když se podívám rok zpět, kdy jsem na první fázi Q-school (na LPGA) neprošla ani cutem do posledního 4. kola, je to obrovský pokrok a věřím, že pokud to všechno zvládnu a budu makat, tak jako doposud, jednou tam dojdeme," uvedla Váňová.

"S mým teamem, děláme malinké krůčky směrem nahoru. Každý rok je lepší a lepší. Chce to trpělivost, velké sebezapření a pokoru to všechno zvládnout, ale věřím, že jednou se můj cíl naplní. Protože tvrdá práce se vždy vyplácí!"

"Chci poděkovat všem, co ve mě věří, fandí a podporují. Další obrovské poděkování míří směrem k mému teamu, sponzorům, caddymu a rodině. Čeká nás hodně práce, tak let's do this," dodala Váňová odhodlaně.

Nováčkem letošní sezóny Symetra Tour byla letos Karolína Vlčková. Ta skončila celkově na 48. místě se ziskem 22 458 dolarů z 20 turnajů. Příští rok bude v sérii startovat znovu, a tak bude mít český golf na Symetra Tour minimálně dvojnásobné zastoupení.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení