Garcia si splnil sen. Na svém turnaji vyhrál potřetí v řadě

Sergio Garcia

Po pěti dnech a jen třech odehraných kolech je na Andalucía Valderrama Masters konečně dobojováno. Vítězem domácího podniku těžce zkoušeného počasím se stal jeho hostitel Sergio Garcia, který vyhrál s náskokem čtyř ran. Po nepovedené sezóně si tak užívá její vydařený závěr.

Španěl se letos poprvé v historii FedEx Cupu neprobojoval do play off PGA Tour. Na konci sezóny si však spravil chuť. Po vítězství v Ryder Cupu, kam se dostal na základě výběru evropského kapitána Thomase Bjorna, se nyní raduje z dalšího triumfu ve Valderramě.

Protože se turnaj v letech 2012 – 2016 nehrál, a Garcia ho vyhrál v letech 2011 i 2017, připsal si nyní třetí vítězství v řadě. Stalo se tak na den přesně od jeho loňského úspěchu. Jen s tím rozdílem, že zatímco loni vyhrál po čtyřech kolech v neděli, letos po třech kolech až v pondělí.

Organizátoři totiž od samého začátku čelili problémům s počasím, a tak museli jedno kolo ubrat, a naopak jeden den přidat. Garcia se s tím ale vyrovnal nejlépe ze všech a na svém milovaném turnaji opět zvítězil.

"Je nádherné tady vyhrát třikrát. Splnil se mi sen. Tohle hřiště je tak náročné. Zahrát tu v těchto podmínkách, které jsme tu měli celý týden, tři kola pod par, pro mě hodně znamená. Jsem na to pyšný a z celého turnaje jsem opravdu nadšený," radoval se Garcia.

Ten vstupoval do pondělní dohrávky turnaje s náskokem tří ran na Iana Poultera, nakonec vyhrál o čtyři rány před Shanem Lowrym, když zahrál v posledním třetím kole dvě bogey a čtyři birdie.

"Věděl jsem, že po mě kluci půjdou. Na tomhle hřišti můžete mít problémy, pokud se vám nedaří. Naopak pokud hrajete dobře, dá vám možnosti na birdie. Shane hrál dobře, tlačil na mě, ale pak zahrál double bogey na 15 a poskytl mi trochu více náskoku. Pak už jsem to dohrál," hodnotil vítěz.

Garcia si tak připsal své 15 vítězství na European Tour a první v této sezóně. S nedávným vítězstvím v Ryder Cupu si tak hodně vylepšil náladu po nepovedeném roce 2018, kdy mimo jiné neprošel ani na jednom z majorů cutem.

Na třetím místě skončil ve Valderramě Fin Mikko Korhonen, který ztratil na Garciu šest ran. Do TOP 5 se nakonec vešel i Lee Westwood. O lepší umístění ho připravila závěrečná devítka, kde kromě dvou birdie zahrál také tři bogey a jednoho dabláče.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení