Být znovu jednička? Mám jiné cíle, tvrdí McIlroy

Rory McIlroy

Začátkem tohoto týdne se stal Brooks Koepka 23. světovou jedničkou v golfové historii. Rory McIlroy je také členem tohoto exkluzivního klubu, a to dokonce čtvrtým nejdéle sloužícím, když v letech 2012 až 2015 strávil v čele žebříčku 95 týdnů. Jak velká je jeho touha se opět vrátit na vrchol?

Před McIlroyem jsou v počtu týdnů strávených na čele žebříčku už jen Tiger Woods, Greg Norman a Nick Faldo. Severní Ir se jim chce určitě přiblížit, ale před turnajem WGC-HSBC Champions prohlásil, že to pro něj není rozhodně na prvním místě.

"Není to můj cíl, protože jsou jiné mety, kterých chci dosáhnout," uvedla současná světová pětka před turnajem v Číně, na němž vstoupí do nové sezóny PGA Tour, ale zároveň se mu bude počítat i do stále probíhající sezóny European Tour.

"Pokud se stanete světovou jedničkou, znamená to, že jste zároveň dosáhli jiných cílů. Samozřejmě, že se chci opět stát hráčem číslo jedna, ale je to o vyhrávání turnajů a hraní konzistentního golfu," uvedl McIlroy v Šanghaji.

Včetně tohoto má před sebou v roce 2018 ještě tři turnaje. Z Číny se vrátí dokončit letošní ročník European Tour na Nedbank Golf Challenge a pak DP World Tour Championship. Přestože je v Race tu Dubai na čtvrtém místě, téměř již přiznal porážku v boji o svůj čtvrtý celkový triumf.

Je však pravda, že Francesco Molinari vládne Order of Merit s velkým náskokem 1,4 milionu bodů před druhým Tommym Fleetwoodem.

"Francesco má nad námi všemi velký náskok. Potřeboval bych jedno vítězství, spíš ale dvě z posledních tří turnajů, abych měl proti němu šanci," poznamenal Mclroy.

"V příštích týdnech potřebuju hrát velmi, velmi dobrý golf. Když pojedu do Dubaje aspoň s matematickou šancí, nikdy nevíte, co se tam může stát, ale to je ještě daleko," dodal McIlroy ke svým ambicím ve zbytku sezóny European Tour.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení