Dočkala se! Nelly Korda slaví první titul na LPGA v kariéře

Nelly Korda

Do třetice všeho dobrého si mohla Nelly Korda říci po skončení turnaje Swinging Skirts LPGA Taiwan Championship. Potřetí v kariéře totiž šla na LPGA do finálového kola jako vedoucí hráčka, poprvé z toho ale vytěžila vítězství. Své vůbec první v kariéře.

Dvacetiletá Američanka s českými kořeny vedla po 54 jamkách naposledy letos začátkem března na HSBC Women’s World Championship, tehdy z toho ale bylo "pouze" dělené druhé místo. Do té doby nejlepší výsledek v kariéře mladší z golfových dcer legendárního českého tenisty Petra Kordy.

Zatímco její o pět let starší sestra Jessica už se v kariéře radovala z vítězství na nejprestižnějším ženském golfovém okruhu, kam má nyní namířeno také Klára Spilková, pětkrát, Nelly musela stále čekat. Konečně se dočkala až nyní v taiwanském Ta Shee Golf & Country Clubu.

Nelly po třetím kole vedení dělila s domácí Wei-Ling Hsu. Té se ale finálové kolo vůbec nepovedlo (+2) a pohoršila si ze skóre -9 o dvě rány na konečnou dělenou šestou příčku.

Korda si naopak pro svůj první titul na okruhu šla bezchybnou hrou.

Během celého kola si nepohoršila o jedinou ránu a svůj nepatrný náskok si udržovala občasným zaskórováním.

Nejprve zahrála birdie na čtyřce, poté klíčový eagle na pětiparové šestce a rozhodující náskok si vytvořila berdíkem na desítce.

Díky výsledku 68 ran (-4) se posunula na skóre -13, kterému se žádná další hráčka v neděli na Taiwanu nepřiblížila. Na druhém místě skončila Minjee Lee se ztrátou dvou ran. O další ránu zpět skončila třetí Ryann O'Toole.

Jessica Korda na turnaji nestartovala, vše ale sledovala do brzkých ranních hodin doma na Floridě. Závěr turnaje se slzami v očích. "Jsem na tebe Nelly nyní tak hrdá," přidala na Instagram k fotce, která mluví za vše.

Nelly a Jessica Kordovy se staly třetím sourozeneckým párem, ve kterém si obě sestry připsaly titul na LPGA. Před nimi se to povedlo pouze Annice Sorenstam (72 vítězství) s Charlottou Sorenstam (1 vítězství) a Ariye Jutanugarn (10 vítězství) s Moriyí Jutanugarn (1 vítězství).

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení