Odplata za Ryder Cup! Schauffele v Číně ovládl HSBC Champions

Xander Schauffele

V neděli to byl v Šanghaji na WGC-HSBC Champions souboj tří hráčů o vítězství, ze kterého vyšel až po play off vítězně Xander Schauffele. A tak trochu se pomstil za letošní Ryder Cup, a to jak evropskému, tak vlastně i americkému týmu. Tentokrát se smál pouze on!

Schauffele prožil báječný konec loňské sezony PGA Tour. Ani to mu ale nezajistilo závěrečnou divokou kartu pro letošní Ryder Cup.

Americký kapitán Jim Furyk se rozhodl pro Tonyho Finaua a právě jeho Schauffele v Číně porazil v rozehrávce o Old Tom Morris Cup. Ještě před tím pak setřásl v závěrečném flightu Angličana Justina Rose, jednoho z lídrů v kabině evropského týmu, který v Paříži porazil USA 17,5:10,5.

Rose nezvládl o víkendu závěrečné jamky hřiště Sheshan International. V sobotu si na posledních dvou pohoršil o tři rány, v neděli na závěrečných čtyřech o dvě. A nechal souboj o titul Američanům.

Lépe hrál v neděli Schauffele, ale po 72 odehraných jamkách se ještě radovat nemohl. On i Finau totiž zahráli birdie na poslední jamce, shodně se posunuli na skóre -14 a museli do play off.

V něm se vrátili na pětiparovou 18, kde ale Finau pokazil drive, po kterém nemohl jít z bunkeru druhou na green a nedosáhl tak na birdie. Schauffele naopak dal málem eagle a mohl se radovat z dalšího velkého triumfu.

Sám ani netušil, že na posledních třech nedělních jamkách zahrál birdie. "Když jsem podepisoval skórkartu, tak jsem si řekl wau, do play off jsem šel díky sérii birdie-birdie. Tam venku jsem byl ve svém světě," přiznal Schauffele, který oslavil během čtvrtečního prvního kola 25. narozeniny.

Dal si tak k nim ten nejlepší možný dárek, k titulu si totiž přibalil ještě 550 fedexcupových bodů a 1 700 000 dolarů připravených pro vítěze.

"Xander dnes hrál neskutečný golf. Dnes to bylo těžké. On ale zahrál číslo a přidal birdie v play off, to se počítá. Klobouk dolů před ním. Dnes hrál dobře a zasloužil si vyhrát," řekl Finau, ale trochu rozmrzele dodal: "Rozhodně ale cítím, že já jsem si to nechal utéct."

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih finálového kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení