VIDEO: Šampion Czech Masters dal parádní eso, neradoval se

Thomas Pieters

Thomas Pieters v Šanghaji neprožil ideální turnaj. A to i přesto, že ve druhém kole WGC-HSBC Champions zahrál fantastických 64 ran (-8) a v tom finálovém trefil báječné hole-in-one. Dokonce se zdálo, že z něj měl větší radost jeho parťák ve flightu Emiliano Grillo.

Dá se to pochopit. Zbylá tři kola totiž nebyla v podání Belgičana v Číně vůbec povedená. V prvním zapsal 75 ran, o víkendu pak v obou případech potřeboval ran čtyřiasedmdesát.

Do finálového kola navíc vstoupil sněhulákem na pětiparové dvojce, takže tripláčem. Úvodní devítku došel kvůli třem dalším bogey a jedinému birdie za 41 ran a měl náladu pod psa.

Po dvou parech se tak postavil ke svému odpalu na tříparu dvanácté jamky bez větších očekávání. Bouchl do míčku a pouze sledoval, jak po chvilce zaplul do jamky. Hole-in-one bylo na světě.

Pieters se ale příliš neradoval, a to i přesto, že mu Grillo skočil přímo do náruče. Po chvilce si s ním ještě dal "pěstičku" a dokonce se mu palcem a ukazováčkem pokusil vykouzlit úsměv na tváři.

Prakticky bez úspěšně.

Pieters turnaj díky birdie na 18 dohrál alespoň jednu ránu pod parem na děleném 18. místě. Třináct ran za vítězným Xanderem Schauffelem.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení