SENZACE! Spilková vyhrála první turnaj Q-Series LPGA

Klára Spilková

Nejlepším možným způsobem, senzačním vítězstvím o čtyři rány, zvládla Klára Spilková první ze dvou částí finálové kvalifikace o LPGA 2019. Třiadvacetiletá golfistka má výrazně nakročeno k členské kartě na nejprestižnější světový okruh žen pro příští sezonu.

Nový formát Q-Series, s dvěma turnaji za sebou, kdy se výsledky celkem osmi kol a 144 jamek sčítají, české profesionálce od začátku sedl. První turnaj na hřišti Pinehurst No. 6 v Severní Karolíně vyhrála po kolech za 70, 66, 69 a 70 ran se skóre -13 a náskokem čtyř ran na druhé místo.

Kartu na LPGA 2019 získá zhruba 45 nejlepších ze 102 startujících ve finále. Vzhledem k tomu, že po prvním turnaji postupují hráčky i se skóre +6, má Klára před závěrečnými čtyřmi koly komfortních 19 ran k dobru.

Spilkové se na prvním turnaji Q-Series dařilo od prvního kola, po kterém dělila druhou příčku. Od druhé rundy už se ale usadila v čele pořadí, když ji nepřibrzdil ani nečekaný den volna kvůli špatnému počasí.

"Ve skutečnosti bylo fajn mít den volna a odpočinout si, protože mám za sebou i před sebou spoustu golfu. Do kvalifikace jsem šla s cílem hrát celkově par a s tím, že vše navíc bude bonus," uvedla Klára Spilková.

Té se daří držet nastavené strategie: "Měla jsem jednoduchý plán - zasahovat fairwaye i greeny a hrát na dva putty. Fairwaye byly široké a greeny velké, což taktice pomáhalo. Nechtěla jsem se dostat do potíží. Bylo fajn se na hřišti cítit dobře a vědět, že když to jde, tak to jde."

"Dnes to byl dobrý den. Sice jsem zahrála bogey na první jamce, když jsem dala trojputt, což je škoda. Ze začátku jsem byla trochu nervózní, úvodních pět šest jamek jsem nebyla ve své kůži, ale pak už to bylo dobré," řekla k svému finálovému kolu na hřišti Pinehurst No. 6, v jehož zbytku hrála už od druhé jamky pouze pary a tři birdie (4, 10, 15).

Nyní ji stejně jako ostatní hráčky čeká od středy druhý čtyřkolový turnaj Q-Series na hřišti Pinehurst No. 7. S čím do něj půjde?

"Budu se připravovat stejně. Hlavně chci trefovat fairwaye, greeny a hrát dva putty. Snad to bude fungovat. Těším se na hru na jiném hřišti, bude to možná trochu jiný golf. Bude to zábava."

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení