Ryder Cup budou vyhrávat jen domácí týmy, obává se Harrington

Padraig Harrington

Padraig Harrington přišel s velmi zajímavým návrhem, jak potlačit v Ryder Cupu výhodu domácího prostředí a udělat tak slavné týmové klání mezi Evropou a USA spravedlivější. Myslí si, že by bylo správné nechat připravovat hostitelská hřiště neutrální stranou.

Po sedmibodovém rozdílu, kterým minulý měsíc rozdrtila Evropa Ameriku v Paříži, se ozývaly hlasy, že velkou roli hrála výhoda domácího prostředí. Irský veterán a vítěz tří majorů, který byl v Le Golf National jako asistent kapitána Thomase Bjorna, to nepopírá.

Stejné to podle něj bylo i v Hazeltine před dvěma lety při domácím vítězství Američanů. "Tam se prostě podívali do statistik a řekli si: Podívejte se, hrajeme víc birdie než Evropané. Když z toho uděláme festival birdie, měli bychom vyhrát," uvedl Harrington před Turkish Airlines Open, kde startuje.

"My jsme zase věděli, že ve Francii budou pary vzácností a Evropa bude mít výhodu. To se nakonec potvrdilo," připustil Harrington, který je mimochodem velkým favoritem na pozici příštího kapitána Evropy pro Ryder Cup v roce 2020.

Po dvou posledních jasných výhrách domácího týmu tak zaznívá názor, že by Ryder Cupu prospělo, kdyby nastavení hřišť měla na starosti neutrální strana. "Nemyslím si, že se to stane v nejbližší době, ale pokud v tom budeme takto pokračovat, bude Evropa vyhrávat v Evropě a Amerika v USA," varuje Harrington.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení