Dokázala to! Klára Spilková postup na LPGA oplakala

Klára Spilková

Klára Spilková dál píše českou golfovou historii. Opět zlatým písmem se do ní zapsala v sobotu v Severní Karolíně, když si došla jako první Češka pro kartu na slavnou LPGA. V osmikolové Q-Series obsadila se skóre -11 čtvrtou příčku, na finálové kolo potřebovala 75 ran (+3).

V posledních kolech už šlo pro hráčky na špici leaderbaordu pouze o to Q-Series dohrát. Nezranit se, neudělat nějakou hloupou chybu, která by skončila diskvalifikací. Platilo to i pro Spilkovou, která se držela v popředí pořadí od prvního kola prvního turnaje.

Ten se hrál na hřišti Pinehurst No. 6 a Spilková od druhého kola Q-Series vedla. Vedení držela až do kola sedmého, jehož závěrečných šest jamek se muselo dohrávat až v sobotu ráno. Byla po něm čtvrtá a čtvrtá nakonec skončila i po kole osmém, finálovém.

Naprosto bezpečně tak získala kartu kategorie 14, kterých se nakonec v premiérovém ročníku Q-Series, nové podoby finálové fáze kvalifikační školy LPGA, rozdalo 48.

Jelikož bude od příštího roku na LPGA nové nasazení kategorií, nejde s ničím srovnávat, ale díky tomu, že 23letá Češka skončila mezi nejlepšími, měla by mít jistotu startů na všech klasických turnajích sezony.

Jediná česká golfistka, která zatím vyhrála turnaj Ladies European Tour, tak udělala další velký krok ve své pro český golf velké kariéře. A není se čemu divit, že po posledním puttu jí vyhrkly při obětí se svým kedíkem Martinem Konečným do očí slzy.

"Dokázali jsme to! Získala jsem svůj status na LPGA pro příští rok. Po těch třech týdnech to byl pro mě výjimečný moment. Díky Martine Konečný! Díky všem!" napsala ke krátkému videu, které mluví za vše.

A promluvila také pro web LPGA: "Myslím, že to pro mě hodně znamená. Dokázat to byl vždy můj sen. Splnil se mi tak další sen, jsem tak šťastná. Abych byla upřímná, myslím, že jsem velmi šťastný člověk. Dějí se mi samé dobré věci."

Ve finálovém kole na hřišti Pinehurst No. 7 skončila poprvé v celé Q-Series v plusu. Zahrála čtyři bogey, jediné birdie a pohoršila si tak o tři rány na skóre -11. V celkových počtech to vůbec nevadilo.

Měla totiž dostatečný náskok i na pátou Angličanku Mel Ried, před kterou skončila o tři rány. A stejný rozdíl byl i mezi ní a třetí Američankou Sarah Schmelzel. Q-Series vyhrála Korejka Jeongeun Lee6 se skóre -18, o ránu před druhou nejlepší amatérkou světa Američankou Jennifer Kupcho.

Klára Spilková se v pondělí vrátí do Česka a už v úterý ji čeká velká tisková konference. Její bezprostřední dojmy pak přinese už dnes stanice Golf Channel v exkluzivním rozhovoru během konce finálového kola Turkish Airlines Open mezi 13 a 14. hodinou.

Konečné pořadí Q-Series naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení