Budu jako pankáč, udělám si to hezký, řekla Spilková o LPGA

celá fotogalerie (35) » Klára Spilková

Klára Spilková se v pondělí vrátila do Česka z kvalifikace na LPGA. Protože v ní uspěla, může ona i její tým začít spřádat plány na příští sezónu. Jak na setkání s médii prozradila ona i její manažer Petr Žák, vše se bude odvíjet od jejích přání a pocitů.

Splněním velkého snu o kartě na LPGA si Spilková otevřela prostor pro sny další. Než je ale veřejně vyhlásí, ráda by si svou situaci nějaký čas jen tak vychutnávala a užívala si, čeho právě dosáhla.

"Všechno se mi splnilo, o čem snít dál?" položila sama sobě otázku na setkání s médii, které již tradičně uspořádala v prostředí Hergetovy cihelny na pražské Kampě.

"Chci si užít přítomný okamžik. Určitě tam ještě nějaké sny jsou, ale o nich ještě nebudu mluvit. Chci si užívat, že budu hrát a že budu hrát hodně. Tím, věřím, budu také lepší hráčka," uvedla Spilková s tím, že její další sny a ambice se budou mimo jiné týkat i olympiády.

Fotogalerie

Zobrazit všechny fotografie (35)

Tým kolem ní, a především manažer Petr Žák, už se ale pomalu chystá na nejbližší budoucnost. Se ziskem karty na LPGA je jasné, že od příští sezóny bude Spilková trávit spoustu času v USA a musí tak řešit bydlení.

"Mapujeme, kde bude Klára bydlet, aby to měla všude dvě až tři hodiny letadlem. Určitě to bude někde v oblasti Tampy a Orlanda u Mexického zálivu," prozradil Žák, že Spilková za svůj druhý domov nejspíš zvolí tradiční golfovou oblast na Floridě.

Před Žákem také stojí výzva v podobě zajištění financí na zámořskou sezónu. "Zatímco dosud to bylo čtyři až šest milionů korun podle toho, jestli Klára začínala sezónu v Austrálii a podle počtu majorů, teď se budou náklady odvíjet od toho, co si Klára řekne," sdělil manažer Spilkové s tím, že celkový rozpočet by neměl překročit sedm milionů.

Klára Spilková během úterní tiskové konference (foto: Ladislav Adámek)

Jde o to, kde bude konkrétně startovat. Spilková si chce kvůli možnosti hrát prestižní Solheim Cup udržet i svůj status na Ladies European Tour. "Také bych svůj program ráda věděla konkrétně, ale ještě nevím termíny LPGA ani LET," uvedla dlouhodobě nejlepší česká golfistka.

"Rozhodla jsem se, že si to budu dělat na pankáče a hrát podle pocitů. Udělám si to hezký," řekla Spilková s tím, že jediný plán je zatím hrát tři turnaje za sebou, a pak si dát týden pauzu. Co se týče LETky, nabízí se hrát především ty turnaje, které mají obě túry společné.

Spilková však rovnou řekla, že její ambice na LET jsou pouze takové, aby si na ní udržela kartu. Stihla by to ráda během povinných šesti turnajů. V momentě, kdy bude mít splněno, půjde evropská túra stranou.

To ostatně platí už letos. "Ano, mám po sezóně," prozradila, že už nebude hrát listopadové finále LET Andalucia Costa del Sol Open ve Španělsku.

Pokud zatím Spilková neví, jak konkrétně bude její první sezóny na LPGA vypadat, má už jasno v tom, na koho se bude moci mimo svůj tým obrátit.

"Mám hezký vztah se Sandrou Gal, moc mi pomohla už teď v kvalifikaci. A výhodou bude, že bydlí na Floridě v Sarasotě. I Jess (Jessica Korda) je otevřená pomoci a je moc hodná," zmínila Spilková.

Pomoci s ledasčím se v případě potřeby dočká i od samotné LPGA. "Je tam spousta lidí, které můžete kontaktovat, a kteří vám pomohou," nebojí se toho, že bude při své první zámořské sezóně odkázaná pouze na sebe.

Fotky Kláry Spilkové z tiskové konference zde

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení