Australian Open ztratilo lesk, kritizuje domácí hvězda

Australian Open

Geoff Ogilvy je hrdý na svůj titul z Australian Open 2010. Současný stav turnaje, především jeho věhlas, prý však upadá. Nejprestižnější turnaj na australské půdě se stal podle něj druhořadým podnikem.

Ogilvy vyhrál Stonehaven Cup na hřišti The Lakes v Sydney, kam se turnaj tento týden vrací. I když si místní Open stále drží pozici nejvýznamnějšího turnaje australského léta, mezinárodně ztratilo svůj lesk.

Je to přinejmenším pohled na věc bývalého šampiona US Open, který patří mezi nejuznávanější australské hráče. Podle Ogilvyho je nutné začít něco dělat pro navrácení věhlasu kdysi mezinárodně respektovaného turnaje.

"Nerad to říkám, ale Australian Open je nyní turnajem druhé kategorie. Jsem si jistý, že běží stejně jako před třiceti lety, ale jiné turnaje zaznamenaly takový progres, že ten rozdíl je vidět," uvedl.

Pohled na startovní pole dává jeho slovům za pravdu. Domácí esa nepřijela. Adam Scott vynechal turnaj podruhé za 18 let, na rodinné důvody se odkázali i Jason Day a Marc Leishman. Nejvýše postaveným Austalanem je 33. hráč světa Cameron Smith.

Nehraje ani Ogilvy. V srpnu přišel o kartu na PGA Tour, a tak je prý v procesu přesunu své rodiny z USA do Austrálie. Navíc se pak bude věnovat víc designování hřišť, než samotnému hraní. Ale stejně tvrdí, že při současných termínech turnajů po světě nemá Australian Open šanci.

Geoff Ogilvy (Foto: GettyImages)

Hraje se proti vyvrcholení European Tour v Dubaji, zatímco mnoho Australanů hrajících na Japan Tour dává přednost lukrativnímu Dunlop Phoenix, kde startuje i světová jednička Brooks Koepka.

Dál je tu ekonomika.

Jak tvrdí 41letý Ogilvy, letos se hraje o menší peníze, než když začínal jako profesionál. Částečně prý také proto, že lukrativní odměny na PGA Tour "zruinovaly" některé významné události po celém světě.

"Logisticky vzato, Australian Open bylo zatlačeno do kouta, ze kterého je obtížné uniknout. Nikdo neudělal nic špatně, prostě se to stalo. Ale několik chyb se také udělalo," myslí si Ogilvy s tím, že před pořadateli turnaje stojí hodně práce současný stav změnit.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení