The Match ovládl Mickelson až za tmy, Woods se držel 22 jamek

celá fotogalerie (40) » Phil Mickelson

Sice se původně za tmy hrát nemělo, ale nakonec se hrálo. The Match mezi Tigerem Woodsem a Philem Mickelsonem totiž dospěl až na 22. jamku, kdy už se v Las Vegas setmělo. Pod září reflektorů tentokrát o trochu více zazářil Lefty a svého odvěkého rivala porazil.

Sice mu to nevrátí všechny ty probděné noci z posledních dvaceti let, kdy nemohl spát kvůli tomu, co mu Tiger na hřišti zase provedl, ale to už je minulost. Nyní žijeme v přítomnosti a v té dokázal Mickelson v přímém souboji o 9 milionů dolarů Woodse porazit.

"Že budu mít trochu navrch během nejbližších let v našem dobírání sebe sama pro mě hodně znamená. Mé srdce si nemohlo přát víc," přiznal Mickelson, který si triumf nad úspěšnějším krajanem skutečně užil.

Byl to totiž Woods, kdo měl v minulosti většinou navrch a vlastně byl favoritem i pro The Match. Tentokrát ale během většiny zápasu tahal za kratší hůl v bagu on, a i když v závěru měl šance na vítězství. nevyužil je.

A musel se před Mickelsonem sklonit.

Že to možná nebude jeho den naznačila už druhá jamka, na které nedal metrový putt do paru a Lefty se dostal poprvé do vedení. "Na vteřinu jsem byl přesvědčený o tom, že mu ho dám. Nikdy jsem ho neviděl minout něco podobného," přiznal Phil Mickelson během třetí jamky svému kedíkovi a zároveň bratrovi Timovi.

Slyšeli to všichni, kdo zápas sledoval. Oba hráči měli na sobě mikrofony, a tak byly veškeré konverzace během golfového klání zaznamenávány.

Fotogalerie

Zobrazit všechny fotografie (40)

Populární "trash talk", tedy slovní popichování, ale dominovalo především úvodní devítce. Na té druhé už se oba hráči více soustředili na golf, protože oba chtěli čím dál více zvítězit.

Do druhé poloviny kola šel s vedením o jamku Mickelson. Woods sice srovnal stav zápasu díky birdie na 7, hned na osmé jamce ale zahrál bogey a jeho soupeř se znovu dostal do nejtěsnějšího možného vedení.

Woods vedl během celého pátečního odpoledne na hřišti Shadow Creek jedinkrát. To když zahrál dvě birdie po sobě na jamkách 11 a 12 a náskok jedné jamky měl najednou on. Rychle o něj však přišel, když Mickelson ovládl další třípar, tentokrát třináctky.

Hned na čtrnáctce si mohl Tiger vzít vedení zpátky, ale jeho putt ze tří metrů jen těsně minul jamku. "Wau, wau, wau. Jak je možné, že to tam nespadlo?" kroutil hlavou Woods. Šlo do tuhého.

"Snažím se být více komunikativní, ale prostě ne na této druhé devítce," řekl Mickelson Woodsovi, když spolu šli po fairwayi patnácté jamky. "Chápu to. Vracíme se do našeho starého módu, kdy se snažíme porazit v hlavě toho druhého," zareagoval Woods a bylo jasné, že exhibice je pryč.

Že teď už jde pouze o vítězství.

Tomu se hned na greenu patnáctky přiblížil Mickelson, ale náskok jedné jamky neuhájil. Woods totiž na tříparové sedmnáctce po netrefeném greenu zahrál báječný chip-in do birdie a skóre opět vyrovnal.

"Tohle mi děláš už dvacet let, tak netuším, proč jsem tím nyní překvapený," usmál se Mickelson na Woodse.

All square to bylo i po 18, a tak se muselo se zapadajícím sluncem do play off. To mohl vyhrát hned na první jamce Woods, ale nedal putt z dvou a půl metru. Podobnou šancí pohrdl o dvě jamky později Mickelson.

Rozhodnout musela až jejich ten den společná 22. jamka.

Woods na 93 yardů dlouhém tříparu potřeboval proměnit putt ze tří metrů, protože Mickelsonovi zbývalo jamky po ráně z týčka něco málo přes metr. Svého soka ale pod tlak nedostal a Lefty tak mohl o pár vteřin později vítězoslavně zatnout pěst na znamení vítězství.

Ty nejlepší fotky z duelu The Match zde

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení