Nejdřív Snead, pak možná Nicklaus, plánuje Woods lámání rekordů

Tiger Woods

Většinu kariéry byl Tiger Woods spojován s rekordem Jacka Nicklause v počtu vítězství na majorech. Sám Woods má ale nyní jiný scénář, co se týče poměřování úspěchů. Souvisí s jeho věkem.

Woodsovi bude v prosinci 43 let. Po úspěšném návratu, který završil vítězstvím na TOUR Championship v East Lake, což bylo jeho první vítězství na PGA Tour po více než pěti letech, se může zaměřit na jiné rekordy, než je ten Nicklausův.

Třeba i na ten, který drží Vijay Singh v celkovém počtu vyhraných turnajů po čtyřicítce. Dnes pětapadesátiletý Fidžan jich má neskutečných 22.

"Existují příklady chlapců, kteří po čtyřicítce dosáhli velkých úspěchů. Cítím, že i já mám v tomto věku šanci něco udělat," uvedl Woods.

"Je to jen otázka toho, jak na to. Dokázal jsem, že se do této pozice mohu dostat," přemítal Tiger před Hero World Challenge na Bahamách, jehož je pořadatelem, a který je jako neoficiální součástí kalendáře PGA Tour.

V nejbližší budoucnosti se Woods zaměří na rekord v počtu vyhraných turnajů Sama Sneada. Ten na PGA Tour vyhrál 82 turnajů.

Woods jich má nyní rovných 80.

V konečném důsledku však bude Tiger vždycky poměřován s rekordem Jacka Nicklause, o kterém dřív nikdo nepochyboval, že bude Woodsem překonán. Nicklaus vlastní 18 trofejí z velké čtyřky. Woods 14.

"To, že jsem na posledních dvou majorech hrál o vítězství, mi dává do budoucna velkou sebedůvěru. Když už jsem byl v této pozici, vím, že můžu (major) vyhrát znovu," uvedl Woods, který byl na PGA Championship druhý a na The Open dělený šestý.

Sebevědomí mu také mohlo dodat první hole-in-one po dvaceti letech. Nedal ho sice v soutěžním kole, ale prý stejně potěšilo. Trefil ho dva dny před svým soubojem s Philem Mickelsonem v La Quintě v Kalifornii při rundě se svým synem Charliem a Fredem Couplesem.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení