Další americký vítěz "v Evropě", Kitayama vyhrál na Mauriciu

Kurt Kitayama

Zatímco obvykle platí, že lidé z celého světa si jezdí plnit své americké sny do Spojených států, v posledních letech stále více Američanů si naopak chce své golfové sny plnit v Evropě, lépe řečeno na European Tour. Tím posledním úspěšným je Kurt Kitayama.

Prorazit golfově v Americe je stále těžší, a tak američtí golfisté zkouší jinou cestu. Ta vede přes evropské série, ať už European Tour, nebo nižší Challenge Tour. Asi nejzářivějším příkladem je aktuální první hráč světa Brooks Koepka, který stále ještě drží rekord na Kunětické Hoře, kde si zahrál také D+D REAL Czech Challenge.

Přes Evropu se to rozhodl vzít také 25letý Kitayama a jeho cesta na vrchol byla extrémně rychlá. Poté, co skončil v polovině listopadu čtvrtý ve finálové fázi Q-School, mu stačily jen tři turnaje na European Tour, aby si připsal své první vítězství na okruhu.

Pro to si došel především díky skvělému startu do Afrasia Bank Mauritius Open, když v úvodních dvou kolech zahrál pokaždé za 65 ran a před víkendem byl na skóre -14. V sobotu ho pak vylepšil ještě o dvě rány a díky skvělému startu do finálové rundy si ho už v neděli pohlídal.

Birdie na trojce, eagle na čtyřce a další birdie na pětce Kitayamu uklidnily. V závěru kola se sice jeho náskok na prvním místě ztenčil na jedinou ránu, ale nakonec vyhrál se skóre -20 o dvě před dvojicí Matthieu Pavon a S Chikkarangappa. O další ránu zpět skončil čtvrtý Justin Harding, který s Kitayamou dělil po třetím kole první místo. 

Vítězný Kitayamův putt

"Jsem na sebe velmi pyšný, a také jsem opravdu šťastný. Je to pro mě neuvěřitelný moment, jsem rád, že jsem to dokázal dotáhnout," zářil na mauricijské pláži s trofejí v ruce mladý Američan.

Ten odehrál rok 2017 na Web.com Tour a v tomto roce hrál na Asian Tour, kde si připsal jedno dělené druhé a dvě dělená čtvrtá místa. Nyní ale díky triumfu, který se počítá jako titul nejen z Asian Tour, ale i Sunshine Tour a především European Tour, zamíří na hlavní evropskou scénu.

"Na prvním týčku jsem určitě cítil nervy, ale start v podobě birdie-eagle-birdie mě uklidnil pro zbytek dne," přiznal Kitayama, který má za sebou povedených 11 měsíců: "Celý tento rok byl skvělý. A ještě mě stále čekají dvě akce, ale vyhrát jednu z posledních v roce je báječné."

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení