Další český titul v Americe! Petr Hrubý vyhrál Faldo Series US Grand Final

Petr Hrubý Faldo Series

Po roce nepřicházejí pro Petra Hrubého Vánoce, ale další vítězství na americké půdě. Opět se zrodilo na Floridě, místo v Doralu ale přišlo na hřišti Bella Collina, kde se konal 2. ročník Faldo Series US Grand Final. A Petr Hrubý byl nejlepší mezi hochy do 18 let.

V minulém roce se Hrubý koncem prosince radoval z triumfu na Doral Publix Junior Golf Classic v kategorii 16 až 18 let. Tentokrát se mu zadařilo hned začátkem posledního měsíce roku na 400 kilometrů vzdáleném hřišti nedaleko Orlanda.

Právě na něm se totiž od minulého roku hraje velké americké finále u nás velmi populární Faldo Series. A jelikož je turnaj stále v plenkách, nějaká startovní místa na něm dostanou také hráči golfové akademie Bishops Gate, kterou 17letý Hrubý navštěvuje už druhým rokem.

Hrubý se zúčastnil už loňského premiérového ročníku, když obsadil 16. příčku. "Moc dobře si ten turnaj pamatuji. Každé kolo jsem trefil nejméně 14 greenů v regulaci, ale nebyl jsem schopný zahrát pod par, takže jsem věděl, že letos to bude opět hlavně o tom, trefovat wedge blízko a pak dobře puttovat. Na těchto dvou aspektech hry jsem se tak snažil pracovat trochu víc," přiznal Hrubý.

Vyplatilo se.

I když samotný úvod turnaje nějakým velkým oslavám po jeho konci nenapovídal. Na úvodních čtyřech jamkách prvního kola si Hrubý připsal dvě bogey a jednoho dabláče.

Petr Hrubý a Nick Faldo.

"Ten start byl katastrofální, a ještě jsem musel bojovat o putty do bogey," vzpomíná na začátek, kdy byl velmi rychle čtyři horem. První kolo ale zvládl dohrát alespoň za +2 a v bezchybném druhém díky šesti birdie zaútočil na nejvyšší příčky.

Třetí a zároveň finálové kolo se hrálo canon startem a Hrubý začínal na lehkém pětiparu druhé jamky, kde navíc zahrál skvělý drive: "Ale ani tak jsem nebyl schopný zahrát birdie. Říkal jsem si, že když ztrácím pět ran, tak to není úplně ono. Ale to mě asi nakoplo a na dalších pěti jamkách jsem nasekal pět birdie v řadě. Celý den jsem pak cítil, jako bych puttoval do kýble a ne do jamky."

Talentovaný český golfista si opět během celého kola nepřipsal jediné bogey a díky dalším třem birdie v druhé polovině kola se posunul se skóre -12 na první místo, o dvě rány před druhého Japonce Kotara Muratu. Díky vítězství si navíc zajistil start na velkém finále celé série, které proběhne začátkem příštího roku ve Vietnamu.

"Radost mi udělal jak ten podařený comeback po hrozném startu, tak fakt, že jsem zahrál 40 jamek bez bogey. Někde uvnitř sebe jsem věděl, že ty další dva dny budou o něčem jiném, ale myslím, že nikdo nevěřil, že bych ještě mohl vyhrát," myslí si Hrubý.

Toho nyní ještě před odletem na Vánoce domů do Česka čeká turnaj South Beach International Amateur v Miami. Pak už ale "zahodí hole do kouta" a bude si užívat volna, protože golfu má jinak během roku dost a dost.

"Mám před sebou poslední půlrok a léto, než nastoupím na univerzitu v Seattlu, tak to bude trochu rozlučka s juniorským golfem," říká k tomu, co ho čeká v novém roce. Po dvou letech pak skončí v již zmíněné akademii Bishops Gate: "Mají tu snad nejlepší tréninkové plochy, jaké jsem kdy viděl, takže se do tréninku moc nenutím."

A jak by zhodnotil končící rok 2018?

"Prošel jsem si během něho snad vším. Na jaře se mi v Americe vůbec nedařilo. Když jsem se v létě vrátil domů, tak se ale vše trochu zlepšilo a měl jsem pár dobrých turnajů, ale stále to nebylo úplně ono. Po návratu do USA mi to ale najednou jde skoro samo. Hrál jsem zatím dva turnaje, na tom prvním St. Augustine Amateur jsem s výsledkem -8 skončil druhý a teď přišlo vítězství. Ty dva turnaje proměnily sezonu z průměrné na úspěšnou," nezastírá Petr Hrubý, který také společně se Šimonem Zachem a Jiřím Zuskou hájil české barvy na letošním amatérském MS, kde Češi obsadili 22. místo.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení