Zpomalí nová pravidla hru na greenech? Finau se toho obává

Tony Finau

Když byly v letošním roce představeny změny v Pravidlech golfu, bylo to se záměrem zjednodušení, po případě zrychlení hry. Jedna z novinek by ale mohla hru ve skutečnosti zpomalit. Podle americké hvězdy Tonyho Finaua je to pravidlo o opravách na greenu (12-1).

Podle stávajících pravidel mohou hráči opravovat na jamkovištích stopy po dopadu míčku a stopy po ucpávkách starých jamek. Také je možné opravit stopy po spikách, pokud tyto opravy neovlivní pohyb míčku (což je obvykle v případě, že jsou v dráze puttu).

Podle nových Pravidel golfu, které budou platit od roku 2019, mohou hráči opravovat jakékoliv poškození greenu s výjimkou provzdušňovacích děr, přirozených vad a přirozených poškození.

To také znamená, že se mohou opravovat jakékoliv stopy po spikách, i ty, co jsou v dráze puttu a také stopy zvířat.

"Myslím si, že s možností opravovat opravdu všechno, uvidíme mnoho hráčů opravovat každý ďolík a sebemenší stopu po spikách. Bojím se, že tohle bude ta největší změna," uvedl Finau před posledním podnikem PGA Tour v roce 2018, kterým bude tento týden QBE Shootout.

"Doufejme, že to nebude zpomalovat hru, když budou chlapci opravovat minutu každou dírku okolo jamky. Uvidíme, jak to bude fungovat," obává se Finau, který si v nadcházejícím turnaji dvojic zahraje s Lexi Thompson.

Ta se po předchozích špatných zkušenostech a několikerých kontroverzí s pravidly ke změnám nechtěla radši vůbec vyjadřovat. "Nemám žádný komentář k jakýmkoliv pravidlům, nezlobte se. Do toho se nechci pouštět," bránila se Američanka.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení