545 metrů? Pro vítěze Czech Masters driver a sand wedge!

Haydn Porteous

Neskutečnou délku svých ran demonstroval v 1. kole South African Open loňský vítěz D+D REAL Czech Masters Haydn Porteous. Domácí Jihoafričan potřeboval v Randpark Golf Clubu na hřišti Firethorn jen driver a sand-wedge na překonání 545 metrů dlouhé pětiparovky.

Porteous hrál v prvním kole těžší ze dvou hřišť, na kterých se tento týden European Tour v Johannesburgu hraje. Pětiparovou čtvrtou jamku ale ukázkově rozcupoval.

Po dvou ranách, z nichž druhá byla sand-wedgí, se dostal těsně vedle jamky dlouhé 545 metrů. Následoval krátký putt do eaglu. Porteous je po prvním kole za -3 na děleném 27. místě.

V prvním kole se dařilo dalším domácím hvězdám. Po 18 jamkách je v čele leaderboadru Louis Oosthuizen. Šampion The Open z roku 2010 zahrál na hřišti Bushwillow Course, které je tím lehčím oproti Firethornu, parádních 62 ran.

"Kdekoliv a kdykoliv zahrát -9 je vždycky příjemný pocit. Bylo to jedno z těch kol, kdy se opravdu nedíváte na leaderboard nebo do vaší skórkarty, ale jen tak si hrajete," uvedl Oosthuizen.

Po 12 jamkách byla ve vedení domácí legenda Ernie Els. Big Easy byl v tu chvíli na skóre -6, ale pak se jeho jízda zpomalila. Ve zbytku kola zapsal už pouze jedno bogey, i tak má ale za sebou velmi povedený start do turnaje, když na Oosthuizena ztrácí čtyři rány.

Z ostrova Mauritius si přivezl skvělou formu Američan Kurt Kitayama. Po vítězství na Afrasia Bank Mauritius Open začal skvěle i následující turnaj European Tour, když na těžším Firethornu zahrál úvodní kolo za 63 ran.

O druhé místo se s ním dělí velké překvapení prvního kola Zambijec Medalitso Muthyia, který zahrál na Bushwillow čisté kolo s osmi berdíky. Udivil hned na začátku, když na prvních šesti jamkách zahrál pět birdie, z toho tři na prvních třech jamkách.

O dvě rány za ním je Matt Wallace. Angličan zahrál také Bushwillow 65 ran. Dařilo se také Maxu Schmittovi, který před rokem společně se Stanislavem Matušem postoupil z Pro Golf túry na Challenge Tour.

Teď už je Němec zase o level výš, když se na European Tou probojoval skrze Q-school. Dvacetiletý talent začal minulý týden mezi elitou děleným sedmým místem na Mauritiu a v TOP 10 je zatím po prvním kole i nyní, když na Firethornu zahrál 66 ran (-5).

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení