Woods mezi 10 nejbohatšími celebritami USA, kdo má nejvíc $?

Tiger Woods

Tiger Woods se má i přes všemožné kotrmelce v posledním desetiletí pořád "dobře". A to dokonce tak, že se stále drží mezi 10 nejbohatšími americkými celebritami, když v aktuálním žebříčku časopisu Forbes obsadil s celkovým jměním 800 milionů dolarů devátou příčku.

I přesto, že prohrál listopadový The Match o 9 milionů dolarů s Philem Mickelsonem, z jehož proma je i úvodní fotka tohoto článku, si za posledních 12 měsíců polepšil o 50 milionů dolarů.

Alespoň tak to odhadují odborníci z magazínu Forbes.

Woods během roku podepsal několik nových smluv a další jsou v jednání, rozvíjí se jeho dosavadní byznys jak v golfu, tak mimo něj, a nějaké ty dolary si vydělal také svým hraním. Především díky triumfu na TOUR Championship to bylo na PGA Tour 5 443 841 dolarů před zdaněním,

Finanční jmění, se kterým ale u všech celebrit Forbes kalkuloval, je už v čistém. Počítá přitom se všemi dohledatelnými zisky, cenou realit nebo hodnotou značek, které vlastní nebo spravují.

Woods není jediným sportovcem v elitní desítce. Na čtvrtém místě se umístil legendární basketbalista Michael Jordan, který si za poslední rok polepšil o 400 milionů dolaru na 1,7 miliardy.

Celému žebříčku pak vévodí filmový režisér, producent a scenárista George Lucas, jehož čisté jmění činí 5,4 miliardy dolarů. Součet jmění všech deseti nejbohatších celebrit USA pak činí 18,7 miliardy dolarů, což je mimochodem více než Hrubý domácí produkt Islandu.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení