Sabbatini už je Slovák! Na PGA Tour bude vlát slovenská vlajka

Rory Sabbatini

Od začátku října se o tom vědělo, nyní je to však už definitivní! Jihoafričan Rory Sabbatini ve středu převzal slovenské občanství a od příštího roku tak bude reprezentovat na PGA Tour Slovensko. Poprvé se tak stane 10. ledna, kdy prvním kole odstartuje Sony Open.

Sabbatini se sice v roce 1976 narodil v jihoafrickém Durbanu, před čtyřmi lety se však oženil se Slovenkou Martinou Štofánikovou a vytvořil si tak silné vazby na slovenskou republiku a vlastně i slovenský golf, který začal celou nastalou situaci aktivně řešit.

Celá snaha nejen Slovenské golfové asociace (SKGA) vyvrcholila středečním předáním Listiny o udělení občanství Slovenské republiky na slovenském konzulátu v New Yorku. Sabbatini tak má momentálně jak občanství jihoafrické, tak slovenské.

"Ahoj, jsem nadšený z toho, že dnes mohu být tady na slovenském konzulátu v New Yorku, abych dnes obdržel své slovenské občanství. Jsem nadšený z toho, že budu reprezentovat tak krásnou zemi, jakou je Slovensko. Snad se mi bude dařit, dosáhnu na dobré výsledky a inspiruji budoucí golfisty," vzkázal Sabbatini na krátkém videu, které Slovenská golfová asociace umístila na Facebook.

"Věříme, že se Rory stane vzorem pro malé děti a výsledky nám pomůže zvednout úroveň povědomí o golfu na Slovensku. Jeho příchod nám otvírá nové možnosti. Nemluvím pouze o pravděpodobné účasti na olympijských hrách, ale také na další prestižních mezinárodních turnajích, mezi které patří například Ryder Cup nebo Světový golfový pohár," řekl začátkem října Rastislav Antala, viceprezident SKGA.

Rory Sabbatini má pověst rebela, ve svých 42 letech už ale není tou horkou hlavou, jako před zhruba deseti lety. Na svém kontě má celkem šest titulů na PGA Tour, poslední získal v roce 2011 na Honda Classic.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení