Profík z PGA Tour: Změny v pravidlech netrefily cíl

Mackenzie Hughes

Už za pár dní, konkrétně 1. ledna 2019, vstoupí v platnost nová pravidla golfu. Přestože jsou v globálu přijímána optimisticky, tu a tam se najdou i kritické hlasy. Poslední z nich vyslal do světa skrze Twitter profesionál Mackenzie Hughes, který hraje na PGA Tour.

Ten se už v minulosti několikrát vyjádřil negativně o nových pravidlech, které mají hru především zjednodušit a také zrychlit. Podle něho jde ale v podání R&A a USA v některých případech o minutý cíl. 

"Ještě bych se chtěl vrátit k novým pravidlům pro rok 2019. Mám pocit, že několik změn je dobrých (třeba s kedíky nebo volnými přírodními předměty v bunkeru), ale většina z nich podle mě netrefila cíl (jako třeba drop z výše kolen, poškozené hole a další). Co si o tom myslíte?" napsal Hughes na Twitter.

U jeho příspěvku se následně rozjela debata a kanadský golfista své některé myšlenky rozvedl. "Myslím si, že dropování z výše ramen bylo v pohodě. Jaký problém vyřešíme tím, že budeme dropovat z výše kolen?" napsal třeba ke změně v dropování míčku.

A vůbec se mu nelíbí, že bude nově zakázáno si v jakékoliv situaci vyměnit v bagu poškozenou hůl: "Představte si, že jste na osmnácté jamce, potřebujete hrát 3-dřevo a všimnete si, že je její hlava poškozená?"

Co ho pak mrzí, tak že nová pravidla více neošetřují kotvení holí (především putterů), které od 1. ledna 2016 řešilo pravidlo 14-1b (nově 10-1b), podle kterého hráč nesmí při provádění úderu kotvit (napevno opřít) hůl, ať již přímo nebo s použitím "kotvícího bodu".

"Měli šanci to naprosto vyjasnit, ale neudělali to. Mohli říci, že (hůl) nesmí přesahovat určitou délku, nebo že se nesmí dotknout  vůbec vašeho těla," napsal Hughes na Twitter. "Myslím si, že chtěli hru zjednodušit, ale poté, co jsem sledoval, jak nová pravidla vysvětlují, se jim to podle mě nepovedlo," dodal.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení