Garcia podporuje Harringtona. Pozvánku na Ryder Cup od něj ale nechce

Sergio Garcia

Evropský rydercupový hrdina Sergio Garcia má jasno v tom, kdo by se měl stát příštím kapitánem Evropy při obhajobě letošního vítězství z Paříže. Nejen jeho favoritem je Ir Padraig Harrington. Kapitánskou pozvánku by ale od něj v roce 2020 nechtěl.

Harrington, který se v roce 2018 mimo jiné blýskl druhým místem na D+D REAL Czech Masters, je všeobecně považován za velkého favorita na zvolení kapitánem Evropy pro Ryder Cup 2020 ve Whistling Straits.

V minulosti se osvědčil jako hráč, je i trojnásobným vice kapitánem. Naposledy dělal asistenta Dánovi Thomasi Bjornovi letos v Le Golf National. A úspěšně.

Od Bjorna letos dostal Garcia divokou kartu po nevydařené sezóně, ve které na majorech ani v jednom případě neprošel cutem. Španělský veterán se ale za tuto volbu odvděčil třemi body ze čtyř soubojů, čímž se stal nejlepším skórerem v historii této slavné soutěže.

Podle něj má Harrington všechny předpoklady pro to, aby na Bjorna navázal. „Samozřejmě, že ho podpořím,“ prohlásil Garcia v rozhovoru pro britskou stanici Sky Sports.

"Byl to skvělý hráč v Ryder Cupu a mnoho let hraje na European Tour. Byl by to skvělý kapitán a doufám, že bude. Zdá se, že rozhovory o tom, kdo se jím stane, jdou jeho směrem," uvedl Garcia.

Padraig Harrington (Foto: GettyImages)

Ten by se napříště do týmu opět rád kvalifikoval, jako tomu bylo v předchozích letech. Letos však musel vzít zavděk jednou ze čtyř Bjornových pozvánek.

"Chcete se tam dostat sami, protože na kapitánskou volbu se nikdy nemůžete spoléhat. Je to úplně mimo vaši kontrolu, takže mým cílem je se zlepšovat a hrát tak dobrý golf, abych měl jistotu, že se do týmu dostanu vlastní cestou," plánuje předloňský šampion Masters.

Ten má za sebou špatné léto, jedno z nejhorších v kariéře. Minul v něm všechny cuty na majorech, ale pak si částečně spravil chuť na European Tour čtyřmi TOP 10 v řadě. Dalo mu to sebevědomí uvažovat v roce 2019 o svém druhém vítězství na majoru.

"Rád bych vyhrál The Open. Je to jeden z mých nejoblíbenějších turnajů. Také je vždycky zábavné vrátit se do Augusty jako bývalý šampion. A zcela jedinečné bude také US Open v Pebble Beach, takže uvidíme."

Do budoucna je Garcia také otevřený možnosti stát se kapitánem v Ryder Cupu. Jeho jméno jednou kvůli velkým zásluhám přijde v úvahu, ale pro Španěla to momentálně není téma. "Rád bych Ryder Cupy stále absolvoval jako hráč," dodal.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení