Bubba si dělá legraci z nových pravidel. Geniálně u toho puttuje

Bubba Watson

Pro ty, kteří se stále snaží pochopit nová pravidla, která vešla v platnost s rokem 2019, si Bubba Watson připravil názorný výklad jedné z novinek. A užil si při tom i trochu zábavy. A mimochodem ten putt, který u toho potopil do jamky, byl excelentní.

Dvojnásobný šampion Masters se na Havaji připravuje na první turnaj v novém roce. V Kapalua resortu přišel s kreativním přístupem, jak svým fanouškům na Twitteru osvětlit nové pravidlo, podle kterého mohou hráči nechat na greenu vlajku v jamce, když puttují.

Bubba ukázal, jak může mít toto pravidlo v konečném důsledku absurdní dopad. Použil k tomu svažitost greenu za jamkou, na kterou hrál. Caddie Ted Scott mu držel vlajku v jamce. Když ji Watson svým puttem míjel, vyndal ji.

Míček se ale za jamkou nezastavil, nýbrž se začal po svahu kutálet zpět k ní. V tu chvíli caddie zapíchl vlajku zpět do jamky, což několikrát opakoval, jak se k ní míček blížil. Nakonec i s pomocí odrazu od praporkové tyče skončil v jamce.

"Je za tohle trest?," napsal Watson k videu, které umístil na Twitter, a označil USGA. "Pokud jde o nová pravidla, jsem amatér," dodal. A o pomoc zároveň požádal Brysona DeChambeau. "Ten zná pravidla," vyzval ho k reakci.

Ta přišla. "Dobrá zpráva kamaráde. Tohle je naprosto legální. Vidíme se na Maui," odepsal mu DeChambeau s tím, že se potkají tento týden na Sentry Tournament of Champions, kam se oba kvalifikovali svými vítězstvími v roce 2018.

A proč to byl zrovna DeChambeau, kterého Watson požádal o názor. Protože DeChambeau už dříve prohlásil, že při turnajích nechá vlajku při puttování v jamce, když usoudí, že by z toho mohl mít výhodu.

Kalkuluje při tom i s materiálem tyče a s veličinou, kterou sám nazval COR, neboli "Koeficient restituce vlajkové tyče". Nevíme přesně, jak ho bude počítat, ale vychází v zásadě z toho, že různé materiály, z nichž se tyče vyrábějí, odrážejí míčky jinak daleko.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení