Thomas o nevyndání praporkové tyče: Nemohl bych se brát vážně

Justin Thomas

Už dva dny platí nová pravidla golfu a od čtvrtka si je na Havaji poprvé vyzkouší v ostrém provozu také hvězdy PGA Tour. Ty nejlepší z minulého roku totiž čeká tradiční Turnaj šampionů, na kterém se představí také Justin Thomas. Ten se ale v některých případech bude chovat, jako by ke změně pravidel nedošlo. Jde o puttování.

Podle nové verze golfových pravidel, která vzešla v platnost 1. ledna 2019, hráči nemusí vyndávat praporkovou tyč z jamky, ani když už jsou se svým míčkem na greenu a puttují. Dříve jim totiž hrozil trest dvou ran v případě, že při svém puttu tyč trefí. To už ale nově neplatí.

A tak se dá předpokládat, že občas uvidíme situace, kdy hráči posílají svůj míček směrem na jamku a v té se bude třepotat vlajka. V některých případech to plánuje třeba Bryson DeChambeau, který to doprovází i svým tradičním "vědeckým pohledem na věc".

Justin Thomas ale nemá v úmyslu nic měnit.

Záznam tiskové konference (čas 3:45)

"Já prostě nemohu, nemohl bych se brát vážně. Mám pocit, že by to bylo hodně divné," řekl Thomas v Kapalue před startem Sentry Tournament of Champions, na kterém si zajistil start loňskými triumfy na Honda Classic a WGC-Bridgestone Invitational.

Svou myšlenku doplnil i názorným příkladem: "Pokud budu mít putt z osmi stop na vítězství, tak bych se prostě nemohl brát vážně, kdybych tam vlajku nechal. A nemíním to nikterak ofenzivně. Byl by to divný pohled v televizi, kdybych oslavoval s vlajkou v jamce a můj míček by se o ni opíral. Pokud budu hrát putt, který chci proměnit, půjde ven."

Jak se hráči s novými pravidly popasují budeme moci sledovat poprvé od čtvrtka do neděle na Turnaji šampionů PGA Tour, který v nočních hodinách vysílá v přímém přenosu stanice Golf Channel.

Přímé přenosy jednotlivých kol začínají o půlnoci, kromě třetího kola, které je na programu v sobotu večeru už od 22:00.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení