Woodsův kedík Joe LaCava: Na Tigera bych čekal klidně sto let

Tiger Woods a Joe LaCava

Když se Tiger Woods dlouhé roky zotavoval ze svých čtyř různých operací zad, jeho kedík Joe LaCava neměl moc práce. V letech 2014 až 2017 neodehrál s Woodsem ani 20 turnajů. Od Tigera dokonce přišla nabídka, že pokud si LaCava najde jiného chlebodárce, může jít. Ten to ale odmítl.

Woodsův kedík o tom mluvil v pořadu ESPN s názvem „Return of the Roar“, který stanice vysílala v neděli 30. prosince v den Tigerových 43. narozenin. Dokument mapoval rok jeho velkého návratu.

LaCava uvedl, že byl připravený čekat na Woodsův návrat tak dlouho, jak bude potřeba. "Kdybych mohl žít dalších sto let, čekal bych dalších sto let," řekl doslova. "Zkrátka jsem chtěl pracovat jen pro něho a pro nikoho jiného," dodal.

"Myslím, že mu to i trochu pomohlo, když věděl, že má kamaráda, který to myslí dobře s ním jako s člověkem i s jeho hrou," řekl LaCava v dokumentu.

"Byl součástí všech mých (lékařských) procedur. Viděl všechny ty špatné věci, které šly kolem. Kolik bolesti mi způsobují a jak moc mi ubližují," řekl k tomu samotný Woods.

Loni už si LaCava užil turnajů do sytosti. S Woodsem jich odehrál 18, včetně dvou TOP 10 na majorech, vítězství na Tour Championship.

Byl tedy na 18. jamce v East Lake na greenu u toho, když Tiger poprvé od roku 2013 vyhrál turnaj. Podílel se na jeho oslavě. Za odměnu pak odjel následně do Paříže, protože Woods byl jako kapitánská volba Jima Furyka součástí amerického výběru pro Ryder Cup.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení