Rok 2019 na PGA Tour začne na Havaji s mnoha hvězdami

Plantation Course

Prvním turnajem roku 2019 na PGA Tour a zároveň restartem aktuální sezóny bude setkání loňských šampionů na Havaji. Na Sentry Tournament of Champions v resortu Kapalua se ukáže 34 z 37 kvalifikovaných hráčů včetně osmi z TOP 10!

Z hráčů, kteří měli možnost na Havaji startovat na základě svého vítězství na PGA Tour v roce 2018, tuto možnost nevyužili pouze Tiger Woods, Phil Mickelson a Justin Rose. Přesto se zde sešla opravdu vybraná společnost.

Nechybí v ní všichni tři šampioni z loňských majorů. Tři proto, že kromě Patricka Reeda a Francesca Molinariho vyhrál zbylé dva turnaje velké čtyřky Brooks Koepka. Ten si bude moci na ostrově Maui obzvláště uvědomit, kam se během roku 2018 dostal.

Před rokem sice startoval na Havaji na základě svého překvapivého vítězství na US Open v roce 2017, ale skončil poslední sužován bolestmi zápěstí, které musela následně vyřešit operace.

Nejenže byla úspěšná, ale Koepka krátce po ní vyhrál další dva majory a později se stal i poprvé v kariéře světovou jedničkou a Hráčem roku na PGA Tour. A v této pozici dorazil i na Havaj, kde bude patřit k favoritům.

Ještě více než Koepkovi ale sázkaři věří Dustinu Johnsonovi.

Jeho tři loňská vítězství překonal pouze Bryson DeChambeau. Jedno z nich pochází právě z Turnaje šampionů, kde DJ loni načal úspěšný rok 2018. Letos zaútočí na Havaji už na své třetí vítězství.

Jedním z devíti nováčků je i Rory McIlroy, který využil až sedmou příležitost tu startovat. Naplňuje tím svůj letošní plán zaměřit se na PGA Tour, zatímco dříve dával zkraje roku přednost vždy European Tour.

Hodně zvědaví jsou fanoušci na to, jak se mezi šampiony uvede Cameron Champ, který na konci října ovládl Sanderson Farm Championship, svůj teprve druhý turnaj v nováčkovské sezóně. Bude zajímavé sledovat, jak bude Plantation Course odolávat jeho super dlouhým drivům.

Zvláště, když deset nejdelších drivů loňské sezóny padlo právě na tomto hřišti, včetně téměř 400metrové bomby Dustina Johnsona na dvanáctce z loňského 4. kola, která byla druhou nejdelší ranou sezóny.

"S tím, jak jsou tady zvlněné fairwaye, je tu délka velkou výhodou. Je to ráj ranařů," těší se Champ na svůj první start na Plantation Course. "Greeny jsou tu veliké, takže musíte míček dostat na správné místo. Délka je tu rozhodující," poznamenal stále ještě nováček PGA Tour, kterému se však věští velká a zářná budoucnost.

Přímé přenosy ze Sentry Tournament of Champions můžete sledovat na stanici Golf Channel již od čtvrteční půlnoci, kdy začíná živé vysílání i z druhého a čtvrtého kola. Pouze v sobotu začíná přenos už ve 22:00.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení