McIlroy znovu hanil European Tour: Je to jen odrazový můstek

Rory McIlroy

Něco nám říká, že tohle zase někdo omlátí Rorymu McIlroyovi o hlavu. Prohlásil totiž, že European Tour je jen 'odrazový můstek'. Severoirská hvězda to uvedla, když vysvětlovala své rozhodnutí zaměřit se letos především na PGA Tour.

Devětadvacetiletý McIlroy vzbudil na sklonku minulé sezóny na European Tour v Dubaji rozhořčení tím, když vyjevil své plány neodehrát v roce 2019 minimální předepsaný počet turnajů na European Tour a tím se vzdát svého členství s tím, že se bude plně soustředit na PGA Tour.

Přiměl tím dokonce šéfa European Tour Keitha Pelleyho k osobní cestě do Severního Irska, když se snažil McIlroye přesvědčit, aby se svých hráčských privilegií dobrovolně nevzdával.

Po této úspěšné intervenci se zdálo, že aféra je zažehnaná. Jenže čtyřnásobný major šampion opět přilil olej do ohně.

Nejen šéfové European Tour budou bezpochyby zklamáni, když si přečtou jeho slova vyřčená v rozhovoru pro zámořský Golf Digest před Sentry Tournament of Champions na Havaji, kde McIlroy poprvé startuje.

"Podívejte se, můžete tu mluvit co chcete o těch větších turnajích v Evropě, ale také můžete jít hrát do Ameriky za víc peněz a za víc bodů. O tom to všechno je, o bodech do světového žebříčku, všechny ty kontrakty se sponzory. Každý to tak má," prohlásil.

"Pokud jsou tu hráči lépe placeni a uhrají si tu více bodů, proč by měli hrát tam," řekl McIlroy a tím 'tam' měl na mysli Evropu.

"Chci hrát proti těm nejlepším hráčům na světě," zopakoval znovu. "Z toho mám husí kůži. Radši budu svádět souboje s Justinem Thomasem a Dustinem Johnsonem. Tím nechci nikoho v Evropě shazovat, ale síla pole a všechno kolem je tady prostě o trochu lepší," poznamenal.

"To je to, o co všichni usilují. Právě proto je tu tento týden i Francesco Molinari. Sem všichni směřujeme," vzkázal McIlroy ze Spojených států, kde žije se svou americkou manželkou Ericou.

"Konečný cíl je zde. European Tour je odrazový můstek. To je ta pravda, a tak to prostě je. Je to těžké, stále chci podporovat European Tour a být k ní loajální, ale právě vyrážím jinou cestou. Je to jen moje rozhodnutí udělat to tak, jak cítím, že je to pro mě nejlepší. Sám si rozhoduji o tom, co chci," uzavřel s jasným vzkazem McIlroy.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení