Vlajka půjde vždycky ven, plánuje Reed. DJ ji tam občas nechá

Dustin Johnson

Nové pravidlo o možnosti ponechat praporkovou tyč v jamce při puttování je stále vděčným tématem rozhovorů s hráči před nadcházejícím prvním turnajem PGA Tour v roce 2019. Na Havaji se k tomu vyjádřili i Dustin Johnson a Patrick Reed.

Oba se přidali k těm hráčům, kteří neplánují na novinku v pravidlech reagovat a vlajku budou na greenu vyndávat, jak byli dosud zvyklí. V případě Johnsona tedy až na výjimky, jak nakonec připustil.

Johnson půjde v prvním kole Sentry Tournament of Champions ve flightu s Brysonem DeChambeau, který už dříve prohlásil, že vlajku nechá v jamce pokaždé, když bude mít pocit, že mu to přinese výhodu. A tak se dají na greenech v jejich případě čekat velké praporkové manévry.

"Bude to asi divné, protože vlajka se bude často vyndávat a zandávat, ale to je v pořádku," poznamenal Johnson.

"Možná, že když budu hrát nějaký opravdu dlouhý putt, vlajka zůstane vevnitř, aby u ní nemusel stát kedík a obsluhovat ji. Takže ji tam asi občas nechám," plánuje DJ.

Zdá se, že DeChambeau tak zůstává v menšině, když i Justin Thomas prohlásil, že by se "nemohl brát vážně", pokud by tyč nechával při puttování v jamce. A stejně to vidí i Reed.

"Ne, nikdy," odpověděl loňský šampion Masters rezolutně na otázku, jestli bude nové pravidlo využívat.

"Nevzpomínám si, že bych někdy puttoval na putting greenu a nechával praporek v jamce. Navíc je to jako kdyby byl kolem ní štít. Míček nikdy nespadne dovnitř," myslí si Reed.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení