Vyhrál majory, chodil brzo spát. I tak nebyl Koepka spokojený

Brooks Koepka

Turnaj šampionů na Havaji, kterým na PGA Tour začíná rok 2019, se neobejde bez účasti světové jedničky. Brooks Koepka toho za minulý rok dokázal opravdu mnoho, ale jak ambiciózní ranař uvedl, svůj seznam cílů si odškrtal jen z poloviny.

Nabízí se otázka, co by Koepka ještě chtěl, když loni vyhrál dva majory. Držitel rekordu hřiště na Kunětické Hoře však nemá malé cíle, naopak jen ty nejvyšší, když dříve prohlásil, že by se rád v golfu stal dominantní silou.

Jedním z cílů, který si osmadvacetiletý rodák z Floridy loni splnil, bylo vyhrát více turnajů. Dva z nich byly majory. Jednak obhájil svůj triumf z US Open 2017 a následně vyhrál i PGA Championship. Především za to byl po sezóně zvolen Hráčem roku na PGA Tour.

Do třetice zvítězil v říjnu Koreji na CJ Cupu, který však již patřil do sezóny 2018–2019. Koepka si tak aspoň mohl tento triumf s předstihem započítat mezi úspěchy v sezóně, která se teprve pořádně rozjíždí.

"Vyhrávat vícekrát za rok je to, co bych od sebe rád viděl a kde bych měl být. Tenhle úspěch mě těší a mám z něj dobrý pocit," řekl Koepka na ostrově Maui před startem Sentry Tournament of Champions, kde se sešla vybraná společnost valné většiny vítězů z roku 2018.

Přesto Koepka našel na uplynulém roku negativa vázající se především k jeho začátku. Američan kvůli zranění zápěstí a operaci vynechal velkou část loňského jara. V jeho nesplněném seznamu je i položka projít na všech turnajích cutem. To se mu nepovedlo pouze jedinkrát na RBC Canadian Open.

"Mám rád hraní o víkendu. Tehdy jsem cestou domů v letadle nebyl nadšený, to vám teda mohu říct," vrátil se Koepka ke své červencové cestě domů z Ontaria.

A které úkoly kromě vítězství na více turnajích ještě splnil? "Být v posteli každou noc do 22:00. Na tomhle jsem odvedl dobrou práci. Každou noc," smál se Koepka než dodal. "Samozřejmě jenom na turnajích."

Jak aktuální světová jednička vstoupí do nového roku, můžete sledovat už od čtvrteční půlnoci na Golf Channelu, kdy začíná přímý přenos prvního kola. Koepka začne turnaj po boku Keegana Bradleyho.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení