PGA Tour zažila první rozhovory během hry, byly o esu i eaglech

Jim 'Bones' Mackay

Horkou novinkou na Turnaji šampionů PGA Tour nejsou pro hráče pouze nová pravidla, ale také rozhovory přímo během hry. S těmi musí hráči souhlasit a během prvního kola tradiční havajské akce se tak diváci stanice Golf Channel dozvěděli bezprostřední dojmy třeba od Dustina Johnsona nebo Pattona Kizzireho.

Na European Tour už podobné rozhovory jsou k vidění několik let a běžné jsou i v zámořských sportech třeba s trenéry a někdy i hráči. Na PGA Tour ale slaví v tomto týdnu premiéru, když hned první kolo ukázalo, že se jedná o zajímavé zatraktivnění celého přenosu.

Australan Marc Leishman zámořské sérii radil, aby rozhovory s hráči dělal někdo, kdo na okruhu strávil nějaký čas. Především s ohledem na cit nejen pro otázky, ale i pro jejich správné načasování.

Golf Channel přitom nesáhl jen po bývalém hráči, ale i po kedíkovi, který na PGA Tour nosil dlouhých 25 let hole Philu Mickelsonovi. Ano, bavíme se o Jimu 'Bones' Mackayovi, který pro Golf Channel pracuje od svého nečekaného pracovního rozchodu s Leftym v roce 2017.

A byla to povedená premiéra. Jedním z jeho prvního respondentů byl Dustin Johnson, se kterým se bavil o tom, jaké je to hrát eagly na čtyřparové 12. jamce. DJovi se to totiž loni povedlo hned dvakrát, když se vždy dostal driverem až na green. Letos to v prvním kole nevyšlo.

"Hřiště je dnes mnohem měkčí, než bylo před rokem, takže jsem se tam nemohl dostat. Skončil jsem krátký v bunkeru," řekl Johnson. "Podmínky jsou dnes docela těžké, minul jsem několik krátkých puttů, ale s tímto větrem je těžké puttovat. Zatím jsem celkem spokojený, ale mohlo by to být lepší," dodal DJ, který byl po prvním kole na děleném 2. místě.

Mackayův kolega s mikrofonem Arron Oberholse, který si na PGA Tour připsal v roce 2006 své jediné vítězství v Pebble Beach, pak samozřejmě musel na hřišti odchytnout také Pattona Kizzireho, který na tříparu osmé jamky zaznamenal své vůbec první hole-in-one na PGA Tour v kariéře.

"Snažil jsem se hlavně trefit green," přiznal Kizzire, který se rozhodoval mezi šestkou a sedmičkou železem. Nakonec zvolil sedmičku, se kterou chtěl trochu více pracovat s větrem, což se mu podařilo na výbornou.

A jak byl spokojený se svou hrou? "Cítím se dobře. Úplně má hra to sice ještě není, ale dobře puttuji a hraji dobře železy, když se mi daří se dobře rozhodovat ohledně větru. Je to dobré."

Druhé kolo Sentry Tournament of Champions můžete sledovat v noci z pátka na sobotu přesně od půlnoci na stanici Golf Channel. Určitě přitom dojde i na další rozhovory během hry.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení