DJ hrál špatný míč a dostal dvě trestné, Bradley zvládl kolo za 3 hodiny

Dustin Johnson

Jak je důležité se vždy přesvědčit o tom, že míček, který hrajete, je opravdu váš, si během 2. kola Turnaje šampionů PGA Tour na Havaji připomněl Dustin Johnson. I kvůli hloupé chybě skončila v Kapalue jeho úžasná série a na lídra Garyho Woodlanda ztrácí už sedm ran.

Johnson s Woodlandem po prvním kole dělil se skóre -6 druhou příčku. Jenže v pátek jejich cesty na ostrově Maui nabraly úplně jiný směr. Zatímco Woodland zamířil opět šest ran pod par hřiště, DJ se od začátku svého kola trápil a před víkendem se mu vzdálil boj o titul.

Na úvodních šesti jamkách si totiž připsal dvě bogey, to ale nebylo to nejhorší. Výrazná kaňka pro jeho skóre přišla na čtyřparové čtyřce, kde zatáhl svůj drive do vysoké trávy, která byla navíc označená jako trestná oblast (nový termín v pravidlech - penalty area).

Dustin Johnson (foto: GettyImages)

Přítomný maršál mu řekl, že jeho míček zapadl do trávy "někde tady", a když Johnson uviděl míček s logem TaylorMade, rozhodl se ho odehrát a vyrazit směrem ke greenu. Jenže neušel ani dvacet metrů a došlo mu, že udělal chybu. Najednou totiž uviděl svůj skutečný míček.

"Když jsem ušel 20 yardů, uviděl jsem svůj míček. A v tu chvíli mi došlo, že tamten nebyl můj. Maršál ho označil, řekl mi, že prošel do hazardu právě na tom místě a navíc to byl TaylorMade. Bral jsem to tak, že je můj, a navíc tím, že to bylo tam, tak jsem nechtěl ničím hýbat," přiznal DJ.

Dustin Johnson našel svůj míček o 20 yardů dál (foto: GettyImages)

Jenže hráči podle nových pravidel smějí i v trestné oblasti (dříve překážkách) identifikovat svůj míček jakýmkoliv způsobem. Johnson tak usvědčil sám sebe, že si je pořádně nepročetl, a dostal dvě trestné podle pravidla 6.3c(1), které v novém vydání pravidel tento prohřešek řeší.

"Podíval jsem se na ně asi jen na minutu, než jsem šel dolů. Dali nám s nimi do šatny velký plakát. Už se mi to ale nestane, to vám mohu slíbit. Byla to prostě smůla," dodal Johnson, který tak ukončil svou sérii 32 kol pod par v Kapalue. Došel totiž za 74 ran, tedy plus jedna. 

Na děleném dvanáctém místě ztrácí společně s Jonem Rahmem sedm ran na vedoucího Garyho Woodlanda, který si i v druhém kole připsal kolo za 67 ran (-6) a je tedy na mínus dvanácti. Před víkendem má nepatrný náskok tří ran trojici Bryson DeChambeau, Rory McIlroy a Kevin Tway.

V pátek pak na sebe upozornil také Keegan Bradley, který v prvním kole zahrál společně s Japoncem Satoshim Kodairou nejhůře ze všech (77, +4), a jelikož na turnaji nakonec startuje jen 33 šampionů z loňského roku, vyšlo na něho, že vyrazil do druhého kola jako první a navíc sám.

Využil to však ke zlepšení o osm ran a posunu na dělené 27. místo. Své kolo na kopcovitém hřišti s délkou přes 7500 yardů a za silného větru navíc obešel za 3 hodiny a 2 minuty, což je v době, kdy se neustále mluví o problému s tempem hry, hezký příspěvek do debaty. 

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih 2. kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení