Stane se Harrington se sádrou na ruce v úterý kapitánem Evropy?

Padraig Harrington

Očekává se, že na tiskové konferenci, kterou svolala European Tour na příští úterý k novinkám v Ryder Cupu, se dozvíme především to, kdo bude kapitánem Evropy v roce 2020 ve Whistling Straits. Nikdo nepochybuje o tom, že to bude Padrag Harrington.

Trojnásobný major šampion a málem vítěz D+D REAL Czech Masters 2018 je jediným kandidátem, jehož jméno se veřejně zmiňuje. Pro jeho volbu se vyjádřila i řada evropských hvězd, včetně Sergia Garcii.

Pokud na ni opravdu dojde, stane se Harrington třetím Irem, který se ujme kormidla evropského výběru. Předním vedli Evropu také Paul McGinley a Darren Clarke.

Ačkoliv tisková zpráva European Tour vyloženě nezmiňuje, že v úterý půjde o oznámení nového kapitána, který povede Evropu za obhajobou loňského triumfu v Le Golf National, načasování tomu odpovídá.

Harrington hrál Ryder Cup šestkrát jako hráč a v předchozích třech případech se ho třikrát účastnil jako asistent kapitána, tedy i letos v září po boku Thomase Bjorna. Dán bude také jedním volitelů svého nástupce, stejně jako jeho dva předchůdci.

Velká pocta pro Harringtona dost možná přijde v době, která nepřeje jeho vlastní kariéře. Alespoň na několik příštích týdnů. Sedmačtyřicetiletý veterán si totiž v zimě zlomil ruku.

"O Vánocích jsem zjistil, že mám zlomenou kost v zápěstí. Stalo se mi to doma v polovině prosince, když jsem šel ze schodů a uklouzl jsem. Bohužel musím mít na ruce dlahu o něco déle. Je frustrující, že kvůli tomu vynechám plánované turnaje v Abu Dhabi a Dubaji," sdělil.

Pádraig Harrington se tak vrátí do kolotoče turnajů až na začátku února na AT&T Pebble Beach Pro-Am v rámci PGA Tour.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení