Prvním vítězem roku 2019 je Schauffele. Na Havaji měl senzační neděli

Xander Schauffele

Prvním vítězem na PGA Tour v roce 2019 se stal Xander Schauffele. Na Sentry Tournament of Champions ho získal naprosto úchvatným závěrečným kolem za 62 ran (-11). Pětadvacetiletý Američan v napínavém finiši porazil o jedinou ránu Garyho Woodlanda. Třetí skončil Justin Thomas.

Přitom zpočátku nic nenasvědčovalo tomu, že se na konci dne bude radovat právě Schauffele. Do finálového kola šel na Plantation Cource se ztrátou pěti ran a hned na jedničce zahrál bogey. Pak ale rozjel svou parádní jízdu s osmi berdíky a dvěma eagly. Oba zapsal po skvělých ranách wedgí do hole outu.

Nejprve se nakopl první ze svých dvou nedělních sérií čtyř birdie na pěti jamkách na trojce až sedmičce. Pak přišel jeho první ze dvou hole outů.

A po dvou parech druhý…

Na třináctce však přišlo vystřízlivění z euforie. Schauffele už byl jednu ránu za vedením, když topnul svůj drive, který navíc skončil ve fairwayovém bunkeru. Dokázal však zachránit par, což byl další klíčový moment na cestě k vítězství.

To si vzal další sérií čtyř birdie na pěti jamkách. První zahrál na třináctce, další hned vzápětí. Na sedmnáctce opět skóroval, stejně jako Woodland, se kterým si to v tu chvíli rozdával o vítězství. Před osmnáctkou byli oba na skóre -22.

Schauffele však ještě jednu ránu umazal vítězným berdíkem na pětiparové osmnáctce. Klíčová byla fantastická druhá rána dřevem greenu, po které útočil na eagle. Jamku sice těsně minul, ale i pohodové birdie mu nakonec na vítězství stačilo.

Nováček roku 2017 tak dosáhl zkraje své teprve třetí sezóny na PGA Tour na čtvrté vítězství. Dostal se do čela FedEx Cupu a také už na šesté místo na světě. Za takzvanou 'mladou pušku' se ale nepovažuje.

"Upřímně nevím, ale, zní mi to divně. Prostě se pořád cítím jako outsider. Mám pocit, že dokud nejste nejlepší, pořád jste ten, kdo útočí. Jsou tu kluci jako Bryson (DeChambeau), JT (Thomas) nebo Brooks (Koepka), kteří to v poslední době drtí," řekl Schauffele po svém vítězství.

Ti všichni ale skončili na Kapalue za ním. Ze jmenovaných mu byl nejblíže Thomas, který na třetím místě zaostal o pět ran po skvělém čtvrtém kole za 65. DeChambeau byl dělený sedmý a světová jednička Koepka až čtyřiadvacátý.

Na vítězství pomýšlel po třetím kole i Rory McIlroy, který po něm ztrácel tři rány a šel v neděli v posledním flightu. Stejně jako několikrát v minulé sezóně v této situaci selhal a po kole za 72 ran (-1) obsadil dělenou čtvrtou příčku, když ke skórování nevyužil klidnější nedělní vítr. Na druhou stranu to ale není úplně špatný vstup do sezóny.

Stejně jako McIlroy skončili Dustin Johnson a Marc Leishman. Do TOP 10 se pak na setkání šampionů z roku 2018 vešli ještě Webb Simpson, Patton Kizzire a Jon Rahm.

Sestřih 4. kola

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení